ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Otomobile Giren Yılan Panik Yarattı

              BEYŞEHİR – İtfaiye görevlileri araç içerisinde gözlerden kaybolduğu belirtilen yılanı bulabilmek için seferber oldu. Taksinin bagaj kısmı boşaltılırken, koltukların altı ve aracın her..

Otomobile Giren Yılan Panik Yarattı

 

            BEYŞEHİR – İtfaiye görevlileri araç içerisinde gözlerden kaybolduğu belirtilen yılanı bulabilmek için seferber oldu. Taksinin bagaj kısmı boşaltılırken, koltukların altı ve aracın her yerinde yılan arayan sürücü ve itfaiye görevlileri, uzun süre sonuç alamadı. Bunun üzerine itfaiye görevlileri yılanın olabileceği aracın içerisindeki çeşitli bölümlere sinek ilacı sıkarak netice almaya çalıştı. Bir süre sonra yılanın bagajda döşemenin altında gizlendiğini belirleyen itfaiye görevlileri, tornavida yardımıyla söktükleri aksam ve döşemenin altında yılanı aramaya başladı.

            Yılanı bulmak için yapılan çalışmalar bir süre sonra netice verirken, bagaj içerisine gizlenen yaklaşık 1 metre uzunluğunda bir yılan olduğu tespit edildi. Yılanı gizlendiği döşemenin altından bir vatandaş eliyle çıkararak kuyruğundan tuttu ve Beyşehir Gölü sularıyla beslenen BSA sulama kanalına atarak doğal yaşam alanına bıraktı. Yılan kanalda bir süre yüzdükten sonra gözlerden kayboldu.

            Taksi sahibi Mustafa Ali Saygın, arka koltukta gördüğü yılanı önce böcek sandığını belirterek, “Meğerse yılanmış. Çıkaramadık, itfaiye geldi” diye konuştu. Yılanın aracın içerisine piknikte ya da Karadiken Köyü kıyılarında balık tutarken girmiş olabileceğini belirten Saygın, “İyi ki, araçta bir yoktu; yoksa kalpten gidebilirdi” dedi.

            Yılanı kuyruğundan eliyle tutarak kanala savuran Hüseyin Çalışkan ise, zehirli bir yılan olmadığını belirterek, “Su yılanı, korkmadım, suya bıraktık” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL