ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Özaltun Hayvan Pazarında Aracılık Yaptı

BEYŞEHİR – Belediye Başkanı Özaltun, kendisine eşlik eden Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel ile birlikte küçük ve büyükbaş kurbanlıkların satışının yapıldığı Soğla bölgesindeki kurban pazarını ziyaret etti.        Pazar..

Özaltun Hayvan Pazarında Aracılık Yaptı

BEYŞEHİR – Belediye Başkanı Özaltun, kendisine eşlik eden Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel ile birlikte küçük ve büyükbaş kurbanlıkların satışının yapıldığı Soğla bölgesindeki kurban pazarını ziyaret etti.
        Pazar yerinde satıcılar ve alışveriş için gelen vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özaltun, bayram tebriğinde bulundu. Satıcılarla sohbet eden ve hayırlı işler dileğinde bulunan Özaltun, satışların durumu hakkında da besi sahiplerinden bilgi aldı. Besiciler, Başkan Özaltun’a bugüne kadar durgun geçen satışların arefe günü olması nedeniyle biraz daha canlandığını belirterek, işlerinden memnun olduğunu dile getirdi.
        Başkan Özaltun, Pazar gezisi sırasında, kurbanlık satışı esnasında,pazarlıkta anlaşamadığını gördüğü bazı satıcılarla müşterileri de birlikte el sıkarak anlaştırmaya çalıştı. Satıcılar, müşterilerle anlaştıran Başkan Özaltun’a teşekkür ederken, “Başkanımızdan Allah razı olsun.”dedi.
        Başkan Özaltun, Pazar gezisinde kurbanlık nakli yapan, kurban bıçağı satan satıcılarla da sohbet ederken, bayramlarını kutladı.
        Ziyaret programının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Özaltun, tüm İslam aleminin ve Beyşehir halkının bayramını tebrik etti.
        Beyşehir’in merkez ve tüm mahallelerinin, Belediye birimlerinin tatil günlerinde de durmadan çalışması sonucu başta temizlik hizmetleri  olmak üzere her yönüyle kurban bayramına hazır hale geldiğini aktaran Özaltun, “Bayram tatilinde de çalışan personelimizin motivasyonunu artırmak için onlarla bugün bir araya geldik, bayramlarını tebrik ettik ve onlara hediye paketlerini takdim ettik. Amacımız, hem onların hem de Beyşehirli hemyşehrilerimizin neşeli ve mutlu bir şekilde bayramlarını geçirmesi. Tabi, kurban bayramını idrak edeceğiz, kurban kesmek hem ibadet aynı zamanda İslam alemi üzerinde birlik ve beraberliği artırmaktır. Ramazan ayında bunu fitre ve sadaka ve çeşitli paylaşımlarla yapıyoruz. Kurbanda ise, bu paylaşım kurban kesmek suretiyle oluyor. Vatandaşlarımızdan istirhamımız isteğimiz, bayramlarda tatil yerlerine gitmek yerine, bulundukları yerlerde eş, dost, yakın akraba ve komşu ziyaretleri yapmalarıdır. Bayramların gereği de zaten budur. Bugünlerde ülkemizde gelen şehit haberleriyle zor günlerden geçiyoruz. Bu günlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var. O yüzden, bu bayramlar birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek, artırmak adına önemli fırsat günleridir. Bu günleri çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Tüm Müslüman aleminin, vatandaşlarımızın ve Beyşehirli hemşehrilerimizin bu manada bayramları mübarek olsun. İnşallah kazasız belasız bir kurban bayramı geçiririz.”diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL