ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Şanal güven tazeledi

  Göl Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula HAS Parti Konya İl Başkanı Veli Tolu, İl Başkan Yardımcıları Esat Ulu, Tahir Özer, Ahmet Demirkirişçi, Meram İlçe Başkanı Süleyman Boyalı,Beyşehir İlçe Başkanı..

Şanal güven tazeledi

 

Göl Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula HAS Parti Konya İl Başkanı Veli Tolu, İl Başkan Yardımcıları Esat Ulu, Tahir Özer, Ahmet Demirkirişçi, Meram İlçe Başkanı Süleyman Boyalı,Beyşehir İlçe Başkanı Ali Şanal, il yönetim kurulu üyeleri, İlmen Belde Belediye Başkanı Hürriyet Şahin,partililer ve delegeler iştirak etti.

Kongrenin açılışında kürsüye gelen HAS Parti İlçe Başkanı Ali Şanal,devlet eliyle yapılan yardımların Türkiye’deki açlığın en büyük göstergesi olduğuna dikkat çekti. “Yardım tok adama değil aç insana dağıtılır. Türkiye mükemmelse bu dağıtma niye?” sorusunu yönelten Şanal, şu değerlendirmelere yer verdi:

  “İşte bu icraat Türkiye’nin aç olduğunu gösteriyor. 1,5 yıldır her gün 5 ile 10 esnafı geziyorum; esnaf işinden, hayatından memnun değil, köylümüz memnun değil, emeklimiz memnun değil. Ama dört boyalı basın yıldızlara çıkarıyor. Bunlar tenkit değil, evladını seven babanın evladına yaptığı nasihattır, uyarıdır. Biz memlekete hizmet için uyarıyoruz.HAS Parti dün kurulmuştur ama Türkiye’nin en büyük muhalefet partisidir. CHP’nin yapamadığı muhalefeti HAS Parti yapıyor.”

“SEVDİĞİMİZ İNSANLAR İKTİDARDA AMA TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ”

Genel kurulda konuşan Konya İl Başkanı Veli Tolu, 4 milyon insana her ay karşılıksız çalışmadan verilecek bin lira kadar paranın Türkiye’de faiz gideri olarak birilerine peşkeş çekilmeye devam edildiğini ileri sürerek, “Bizim insanlarla, kişilerle kavgamız yok. Bizim bir takım insanları alıp aşağı edip onun yerine birtakım insanları ikame etmek, yerleştirmek gibi bir iddiamız yok. Biz böyle bir iddiayla yola çıkmadık. ‘Ahmet gelmiş, Mehmet gitmiş, Ali gitmiş, Veli gelmiş; ne fark eder bu ülkede’ dedik. ‘Kurulu olan bu sömürü düzen değişmedikten sonra şahısların, kişilerin değişmesi hiçbir şey demek değildir’ dedik. Nitekim işte on yıldır bizden olan, bizim gibi yaşayan, bizim gibi inanan, arkadaşlığımız olan, dostluğumuz olan sevdiğimiz insanlar iktidarda ama, Türkiye’de sömürge dahil hiçbir şey değişmedi” ifadelerini kullandı.

Siyasi konuşmaların ardından yapılan seçime tek liste sunuldu. Kongrede Ali Şanal yeniden ilçe başkanlığı görevine getirilirken, yeni yönetim kurulu ve il delegeleri de belirlendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL