ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Son Anda Dolandırılmaktan Kurtarıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir Akburun Mahallesi’nde yaşayan 62 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Ramazan Özkan, telefonda kendisini “polis” olarak tanıtan ve bir operasyon için 4-5 bin lira para isteyen kişinin hesabına para yatırmak..

Son Anda Dolandırılmaktan Kurtarıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir Akburun Mahallesi’nde yaşayan 62 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Ramazan Özkan, telefonda kendisini “polis” olarak tanıtan ve bir operasyon için 4-5 bin lira para isteyen kişinin hesabına para yatırmak için evinden çıktı. Üzeyir Özkan, babasının telefonunun sürekli meşgul olması üzerine telefon dolandırıcılarından şüphelenerek, durumu 156 Jandarmaya bildirdi.
         Jandarmada ilçe Emniyet Müdürlüğünü arayarak durumdan haberdar etmesi üzerine; ekipler, ilçe merkezindeki tüm banka şubelerine giderek Özkan’ı bulmaya çalıştı. Ancak sonuç alamayan polis, Özkan’a ulaşmak için ilginç bir yöntem kullanmaya karar verdi. Megafonla ismini anons ettiler. Polis ekipleri, ilçeyi dolaşarak, halkın yoğun olduğu yerlerde ismini anons ederek, Ramazan Özkan’a ulaşmaya çalıştı. Bu yöntem sayesinde ismini duyan Özkan, polis ekiplerinin yanına gelince, gerçeği öğrendi.
         Dolandırılmaktan kurtarılan Özkan, gazetecilere, kendisini polis olarak tanıtan kişinin, bir operasyon için 4-5 bin lira para talebinde bulunduğunu söyledi. Ancak bankada parası ve hesabının olmadığını belirtince, dolandırıcıların kendisini kuyumculara yönlendirdiğini aktaran Özkan, şunları anlattı: “Kuyumcuya giderek, çiftçi kartıyla istenilen parayı temin etmeye çalıştım. Kuyumcu veremeyeceğini söyleyince arkadaşlarımdan borç alıp istenilen hesaba yatıracaktım. Polis ekipleri bana ulaşınca, dolandırılmak istendiğimi fark ettim.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL