ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Spor Salonunu Çatısı Kara dayanamadı

          DEREBUCAK – Çamlık Belediyesi tarafından 1998 yılında yaptırılan Çamlık Kapalı Spor Salonu çatısının karla kaplı çatısının büyük bir gürültü ile çökmesinin ardından Derebucak İlçe Kaymakamı Oktay..

Spor Salonunu Çatısı Kara dayanamadı

 

        DEREBUCAK – Çamlık Belediyesi tarafından 1998 yılında yaptırılan Çamlık Kapalı Spor Salonu çatısının karla kaplı çatısının büyük bir gürültü ile çökmesinin ardından Derebucak İlçe Kaymakamı Oktay Ateş de salonda incelemede bulundu. Yaşanan çöküntü üzerine Konya İl Afet Acil Yardım ekipleri de bölgeye gelerek incelemede bulundu. Salonun dış kısmında yapılan ölçümde kar yüksekliğinin 107 santim olduğu belirlendi. Salonun iç ve dış kısmını inceleyen ekipler, çatının diğer bölümlerinin de çökme  riskinin bulunduğunu belirterek salona giriş-çıkış yapılmaması için önlem alınmasını istedi. 
        Jandarma ekipleri, salonun çevresine şerit çekerken, inceleme yapan afet acil yardım ekibinin hazırlayacağı hasar tesbit raporunu, salonun göçük fotoğraflarıyla birlikte Ankara’daki genel merkeze göndereceği belirtildi.
        Çamlık Belde Belediye Başkanı Ali Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1998 yılında yapılan kapalı spor salonunun sabah saat 09.00 sıralarında büyük bir gürültü ile çöktüğünü belirterek, “Kasabamızda bu yıl kış ayının başlangıcından bu yana yağan kar miktarı 3 metreden fazla oldu. Yağan kar miktarının fazla olması nedeniyle yaklaşık 2 ay önce de kasabamızda kooperatif bünyesinde inşa ettirdiğimiz çelik konstrüksiyondan yapılan besi damları da beyaz örtünün ağırlığına dayanamayarak çöktü ve yerle bir olmuştu. Kapalı spor salonumuzda yaşanan göçükten sonra afet acil yardımdan ekipler geldi ve incelemelerde bulundu. Salonun çatısında kar yüksekliği bize göre bir metreden fazla. Dün sulu kar yağdığı için yük ağırlığı fazla binmiş.”diye konuştu.
         Özdemir, tek tesellilerinin göçük sonucu can kaybı yaşanmaması olduğunu da belirtirken, “Maddi zararlarımız var. Belediyemiz bütçesiyle bunu karşılamamız mümkün değil. Devletimizden bu konuda destek ve yardım bekliyoruz.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL