Arşiv

Ülkü Ocakları Başkanı Turak İçin Kuran-ı Kerim Okutuldu

BEYŞEHİR – Konya’da yapılan il kongresine katıldıktan sonra Beyşehir ilçesine dönen MHP’lileri taşıyan midibüsün karıştığı trafik kazasında yaşamını yitiren üniversite öğrencisi ve Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Turak’tan (22) geriye..

Ülkü Ocakları Başkanı Turak İçin Kuran-ı Kerim Okutuldu

BEYŞEHİR – Konya’da yapılan il kongresine katıldıktan sonra Beyşehir ilçesine dönen MHP’lileri taşıyan midibüsün karıştığı trafik kazasında yaşamını yitiren üniversite öğrencisi ve Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanı Serhat Turak’tan (22) geriye oturduğu makamında masasına konulan fotoğrafı, serilen Türk bayrağı ve bir buket çiçek kaldı.
        Beyşehir’de yaklaşık 2,5 yıldır Ülkü Ocakları Başkanı olarak görev yapan Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Turizm Fakültesi 4.’üncü sınıf öğrencisi Serhat Turak’ın cenazesi Konya’dan memleketi olan Adana’ya gönderilirken, Beyşehir Ülkü Ocakları’nda da büyük bir matem havası yaşanıyor. Genç yaşta kaza kurbanı olan Turak için Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı’nda din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar edildi. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, Ülkü Ocakları Başkanlığı’nda taziyeleri kabul eden MHP İlçe Başkanı Mustafa Taşkın ve ülkü ocakları mensuplarına başsağlığı ziyaretinde bulundu.
         MHP Beyşehir ilçe Başkanı Mustafa Taşkın, ocak binasında yaptığı açıklamada, yaklaşık 2,5 senedir bu görevi yürüten Turak’ın ani ölümünün camiayı mateme boğduğunu söyledi. Turak’ın Ülkü Ocakları Başkanlığı’nda makam koltuğunun boş kaldığını, masasının üzerinde ise geriye bir fotoğrafı, Türk bayrağı ve bir buket çiçek kaldığını belirten Taşkın, cenazesinin ise memleketi Adana’ya gönderildiğini söyledi.
         Üniversitede, turizm öğrenimi gören Turak’ın hayatta olsaydı bu yıl mezun olacağını ancak mezuniyetini de göremeden aralarından ayrıldığını anlatan Taşkın, yaşanılan trafik kazasının ayrıntılarıyla ilgili de bilgiler verdi. Taşkın, il kongresinden Beyşehir’e dönüş yolculuğunda olan partilileri taşıyan midibüsün, karşı yönden gelen bir kamyonun kayarak aracın önüne doğru savrulması sonucu kazanın yaşandığını, kamyonun kasa kısmının şoför mahalline çarptığını belirtirken, “Kamyonun kasası otobüse çarpmış. Serhat Başkan ve sürücü ağır yaralı olarak arabadan çıkarılmışlar. Ancak Serhat Başkan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve vefat etti. Sürücü arkadaşımızın durumunun da ciddiyetini koruduğunu öğrendik” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL