ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Usulsüz avlanmaya geçit yok

BEYŞEHİR-Beyşehir ilçesinde, jandarma gölde kullanımı yasak olan misine ağ ve ruhsatsız teknelerle avlanan balıkçılara geçit vermiyor.  Beyşehir Gölü’nü korumakla görevli Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Asayiş Botu Timleri, avcılığın serbest..

Usulsüz avlanmaya geçit yok

BEYŞEHİR-Beyşehir ilçesinde, jandarma gölde kullanımı yasak olan misine ağ ve ruhsatsız teknelerle avlanan balıkçılara geçit vermiyor. 
Beyşehir Gölü’nü korumakla görevli Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Asayiş Botu Timleri, avcılığın serbest olduğu dönemde de balıkçıların av faaliyetlerini takip altında bulunduruyor. Gölde rutin denetim ve kontrollerini sürdüren jandarma timleri, kullanımı yasak olan misine ağlarla avcılık faaliyetlerini mercek altına alırken, ip ağlarla avlanma yapmayanlara cezai işlem uyguluyor. Jandarma timleri, ruhsatsız kayıklarla ve denetimlerde bilgi ve belge ispat edemeyen avcılara da idari para cezaları yazıyor. Bu çerçevede, Ağustos ayı içerisinde cezai işlem uygulanan avcı sayısı 8 oldu. Jandarma 8 avcıya misina ağ ve ruhsatsız tekneyle avlanmak ve bilgi ve belge veremediği gerekçesiyle Su Ürünleri Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği toplam 16 bin 908 liralık idari para cezası kesti. Denetimlerde ele geçirilen 4 bin metre uzunluğundaki misine ağlara ise işlem yapılmak üzere el konuldu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL