Arşiv

Yeni bir hak daha veriliyor.

              BEYŞEHİR – Kalaycı; bilindiği üzere, vatandaşın başta vergi ve sigorta primi olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına olan muhtelif borçlarının yeniden yapılandırılması 25..

Yeni bir hak daha veriliyor.

 

            BEYŞEHİR – Kalaycı; bilindiği üzere, vatandaşın başta vergi ve sigorta primi olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına olan muhtelif borçlarının yeniden yapılandırılması 25 Şubat 2011 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 6111 sayılı Kanun ile düzenlenmiştir. Bu Kanuna göre; bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilmektedir.

            23 Mayıs 2012 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısına eklenen 42 nci madde ile taksitlerini ödememesi nedeniyle 6111 sayılı Kanundan yararlanma hakkını kaybedenlere yeni bir hak verilmesi öngörülmüştür.

            Buna göre; yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek Kanun hükümlerini ihlal edenlerin, bu tutarları geç ödeme zammı ile birlikte dört ay içerisinde ödemeleri şartıyla Kanun hükümlerinden yararlandırılmaları öngörülmektedir. Bu Tasarının önümüzdeki hafta TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edilmesi beklenmektedir. Tüm hemşehrilerimin bilgisine sunarım.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL