ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yetimlere karne hediyesi Beyşehir Gölü’nde yat turu

  BEYŞEHİR – İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Beyşehir ve Seydişehir İlçe Temsilcilikleri tarafından düzenlenen gezi programına Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı..

Yetimlere karne hediyesi Beyşehir Gölü’nde yat turu

 

BEYŞEHİR – İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Beyşehir ve Seydişehir İlçe Temsilcilikleri tarafından düzenlenen gezi programına Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, İHH Beyşehir Temsilcisi Hikmet Seyhan, Seydişehir Temsilcisi Murat Taşkın, yetim çocuklar ve aileleri katıldı.
       İHH Seydişehir Temsilcisi Murat Taşkın, göl gezisi öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yetim çocukların bu coğrafyanın en büyük kanayan yarası olduğunu belirterek, “Bizim bu bölgemizde Beyşehir, Seydişehir ve Bozkır ilçelerinde ciddi anlamda yetim olayı var. Vakıf olarak dünyanın 40 ülkesinde bu konuda etüd çalışması yapıyoruz. Beyşehir ve Seydişehir İHH gönüllüleri, temsilcileri olarak bizler de her iki ilçemizdeki yetimlerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Onlarla her zaman, her yerde, her acılarıyla, her tatlı anlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Onlara sadece maddi destek değil, bu tür organizasyon ve çalışmalarla da bu kardeşlerimizin sosyal yapıda birer birey olduklarını, bunlardan istifade etmelerine vesile olmak istiyoruz. Bir baba her zaman çocuğunu tekneye bindirebilir, ama bir yetim, babası olmadığı için, bindirecek kimsesi olmadığından bunlara bir karne hediyesi, onurlandırma, gururlandırma, bir nefislerini okşama, bir gönüllerine su serpme maksatlı başlatmış oduğumuz bir çalışma bu. Bu arada, bu çalımaya ciddi anlamda destek verip bir yetim başı okşamak için gelen hayırsever vatandaşlarımıza, belediye başkanımıza ve AK Parti ilçe başkanımıza aramızda oldukları için teşekkür ediyorum.”dedi.
       Beyşehir Belediye Bakanı İzzet Taşcı ise, düzenlenen organizasyonu çok anlamlı ve önemli bulduğunu dile getirerek, “Ben bu güzel çocuklar ve aileleriyle birlikte olmaktan, bu programa iştirak etmekten çok mutluyum. Manevi yönü çok yüksek bir program. Bu çocukların elbetteki gerçek babalarının yerine geçemeyiz ama bizi bir baba olarak görüp yüzlerini bir nebze de olsun güldürebilirsek ne mutlu bize.”diye konuştu.
        AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu da, yetim yavrularının da kendi yavruları olduğunu ve kimsesiz olmadıklarını belirterek, “Biz burada ve her zaman onlar için varız. Onlarla olmaya devam edeceğiz. Bu yetim yavrularımızla bizleri buluşturan ve bunların sevinçlerine ortak olmamıza vesile olan İHH temsilcilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
       Yetim öğrenciler daha sonra göl kıyısında gezinti yatına binerek göl gezisine katıldı. Yat turunun ardından ise oyun parklarına götürülen yetim çocuklar, daha sonra ilçenin tarihi mekanlarını ziyaret etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL