Arşiv

“Beyşehir’de herkes güvenliğinden emin”

BEYŞEHİR-Türk Polis Teşkilatı, 169.kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu kapsamda Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit ve beraberindeki teşkilat mensupları Kaymakam Muzaffer Başıbüyük’ü makamında ziyaret etti. Macit, Kaymakam Başıbüyük’e bir çiçek takdim..

“Beyşehir’de herkes güvenliğinden emin”

BEYŞEHİR-Türk Polis Teşkilatı, 169.kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu kapsamda Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit ve beraberindeki teşkilat mensupları Kaymakam Muzaffer Başıbüyük’ü makamında ziyaret etti.

Macit, Kaymakam Başıbüyük’e bir çiçek takdim ederken, teşkilatın kuruluş yıldönümü kapsamında bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, “Görev yaptığımız süre içerisinde bizlere ve kurumumuza desteklerini hiç esirgemeyen İlçe Kaymakamımıza teşkilat mensuplarımız adına çok teşekkür ediyorum”dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Başıbüyük de, polis teşkilatının kuruluş yıldönümünü tebrik etti. Türk Polis Teşkilatı’nın çok önemli bir kurum olduğunu konuşmasında vurgulayan Başıbüyük, bazı kamu hizmetlerinin olması gerektiği gibi, düzenli bir şekilde yürütülmesi durumunda bu hizmetlerin varlığı ya da yokluğunun hissedilemeyebileceğini söyledi. Güvenlik hizmetinin de böyle bir şey olduğunu dile getiren Başıbüyük, “Toplumda can ve mal güvenliği sağlanıyorsa, insanlar başka birinden endişe duymuyorsa, bu hizmetin varlığından bile haberdar olmayabilirler. Ama, ortada güvenlik kavramı yok olmuşsa, insanlar her şeyden emin değilse, toplumda kaos ve kargaşa varsa, hırsızlık oluyorsa, insanlar dövülüyorsa, insanlar canından emin değilse, ‘nerede bu devlet, nerede bu polis’ derler. Dolayısıyla böylesi günlerde teşkilatın yaptığı görevleri vurgulamanın büyük önem taşıdığını düşünüyorum”dedi.

BEYŞEHİR’DE HUZUR ORTAMI VAR…

Beyşehir’de emniyet ve asayiş yönünden çok iyi bir düzeyde olunduğuna da konuşmasında vurgu yapan Başıbüyük,ilçede herkesin güvenliğinden emin bir şekilde faaliyetini yürüttüğüne dikkat çekti. Bu günde, güvenlik hizmetlerinin duyurulması, tanıtılması amacıyla Emniyet teşkilatının yaptığı tanıtım faaliyetlerinin önemine vurgu yapan Başıbüyük, bu yıl Jandarma teşkilatının da 175.kuruluş yıldönümünü kutladığını da anımsattı. Güvenlik hizmetinin bir bütün olduğunu belirten ve kırsal alanda güvenlik hizmeti veren Jandarma ile  polisin Beyşehir’de de çok iyi bir dayanışma ve birliktelik sergilediğini ifade eden Başıbüyük, “Bu da bizi mutlu ediyor. İnşallah ilçemizdeki bu huzur ve güven ortamı devam eder, bunu diliyoruz. Bunun da devam etmesi değerli polis arkadaşlarımızın, polis amirlerinin ciddi çalışmasına bağlı. Polislerimiz ne kadar iyi çalışırsa, insanlarımız da o kadar huzurlu olur, biz de şehrin yöneticileri olarak o kadar mutlu oluruz. Bu vesile ile polis teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutlamak istiyorum.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL