ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

18 Mart Sabah Namazında Eller Şehitler İçin Açılacak

BEYŞEHİR – 18 Mart günü sabah namazında aynı anda 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta Çanakkale Şehitlerinin aziz ruhları için eller duaya açılacak, yüz binlerce insan aynı..

18 Mart Sabah Namazında Eller Şehitler İçin Açılacak

BEYŞEHİR – 18 Mart günü sabah namazında aynı anda 81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta Çanakkale Şehitlerinin aziz ruhları için eller duaya açılacak, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.
        Diyanet İşleri Başkanlığı, Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında bu yıl bir ilke imza atıyor.
        18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı münasebetiyle Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilde Çanakkale Şehitleri için özel bir program düzenliyor.
        81 il ve 957 ilçe olmak üzere tüm yurtta 18 Mart günü sabah namazında aynı anda Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için anma programı düzenlenecek. Her il ve ilçenin merkezi bir camisinde sabah namazında gerçekleşecek olan programda, Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirilecek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edilecek.
       Tüm yurtta gerçekleşecek şehitleri anma programında eller dua için açılacak, yüz binlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anacak.
        SABAH NAMAZININ ARDINDAN BUĞDAY ÇORBASI, ÜZÜM HOŞAFI VE EKMEK…
        Sabah namazı ile başlayacak, Çanakkale Şehitleri’ni anma programlarında vatandaşlara Çanakkale savaşında askerlerin yediği buğday çorbası, üzüm hoşafı ile ekmek ikram edilecek.
        Şehit düşen askerlerin çoğunluğunun yaşlarının 13-20 arasında olduğu Çanakkale’de, Şehitleri Anma programına da gençlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.
        BEYŞEHİR’de düzenlenecek anma program 18 Mart Günü, Çarşı Camisinde Sabah namazına mütakip düzenlenecektir. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL