ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

29 Şubat son gün

     Beyşehir Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan ya da mevcut..

29 Şubat son gün

 

   Beyşehir Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre Beyşehir, Hüyük ve Derebucak ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan ya da mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar,damgalarının yapılması ve beyanname verilmesi için son müracaat tarihinin 29 Şubat 2012 olduğu belirtildi.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ölçü ve tartı aletlerinin her iki yılda bir olmak üzere periyodik muayene-ayar ve damgalarının yapılması gerektiği için, Beyşehir-Derebucak-Hüyük ilçelerimizde bulunan tüm damgalı ölçü ve tartı aletlerinin kontrolü, Belediyemize bağlı Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılmaktadır. 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu’na göre 2012 yılı ölçü tartı aletleri beyanname verme işlemi 01 Şubat 2012 Çarşamba gününden itibaren başlayacaktır. Ellerinde elektronik, mekanik ölçü-tartı aletleri bulunan esnaf, pazarcı, işyeri sahipleriyle, resmi ve özel dairelerin Belediyemiz Ölçü Ayar Memurluğuna 29 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar müracaat edip beyannamelerini vermeleri gerekmektedir. Kanunen muayene ve damgaları yaptırılmayan ölçü tartı aletlerini kullananlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL