ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Ağaçlandırma Seferberliği!

  BEYŞEHİR-Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü’nün sorumluluk mıntıkasında yer alan Beyşehir ve Seydişehir ilçelerinin orman varlığı daha da zenginleşecek.      Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü yeni bir ağaçlandırma çalışmasını hayata geçiriyor. Çalışmalar..

Ağaçlandırma Seferberliği!

 

BEYŞEHİR-Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü’nün sorumluluk mıntıkasında yer alan Beyşehir ve Seydişehir ilçelerinin orman varlığı daha da zenginleşecek.

     Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü yeni bir ağaçlandırma çalışmasını hayata geçiriyor. Çalışmalar kapsamında 1,5 milyon orman fidanı toprakla buluşturulacak, faaliyet yürütülen yeni alanlar gelecekte yeşil örtüye bürünecek.

     Beyşehir Orman İşletme Müdürü Şambaz Arık, yaptığı açıklamada, ağaçlandırma çalışmaları için arazi hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü bildirdi. Konya Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Silvikültür ve Ağaçlandırma Şube Müdürü Nuri Maraş ve Etüd-Proje Başmüendisi Adem Sezen’in de çalışmaları yerinde incelediğini belirten Arık,Orman İşletme Müdürlüğü’nün bu yılki programının 300 hektar ağaçlandırma, 200 hektarlık toprak muhafaza ve 500 hektarlık alanın ise rehabilitasyon olmak üzere toplam bin hektarlık alanda çalışma yürütmek olduğunu ifade etti. Arık, şu bilgileri verdi:

     “Ağaçlandırma çalışmalarımız Şamlar Köyü yolu mevkii, Seydişehir Yenice Köyü ve Ortakaraören beldesinde yürütülmektedir. Bu yıl sonbahar yağışlarının yeterli olması durumunda buradaki dikim çalışmalarının da bitirilmesini hedeflemekteyiz. Dikim çalışmalarıyla toplam 1,5 milyon adet orman fidanının dikiminin gerçekleştirilmesini planlamaktayız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL