ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Asansörlerin Yıllık Kontrolleri Zorunlu Oldu

         BEYŞEHİR – 2011 yılında Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” doğrultusunda Beyşehir Belediyesi ile Makine Mühendisleri Odası Konya..

Asansörlerin Yıllık Kontrolleri Zorunlu Oldu

 

       BEYŞEHİR – 2011 yılında Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” doğrultusunda Beyşehir Belediyesi ile Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi arasında yetki devri protokolü imzalandı.
       Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Apartman yöneticisi veya bina sorumlusu tarafından asansörlerin yıllık kontrolünün yapılmasının zorunlu hale getirildiği bu uygulamada, muayene yeterliliğine Sahip Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi’nin denetimleri gerçekleştireceğini belirtti.
        Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan bu yönetmeliğe göre her binanın yöneticisinin asansörlerden bizzat sorumlu olacağını ifade eden Başkan Taşcı “Bina yöneticileri asansörlerin yıllık kontrollerini zorunlu olarak yaptırmalıdırlar. Aksi halde yönetmelik gereği yıllık kontrolü yapılmayan asansörler yetkili kurum tarafından kapatılarak mühürlenecektir. Herhangi bir kaza durumunda bina yöneticileri sorumlu tutulacaktır. Bu konuda vatandaşlarımızın hassas olmasını istiyoruz.” dedi.
        Konuyla alakalı olarak bina yetkililerin Konya Makine Mühendisleri Odası’nın 238 52 70 numaralı telefonunu arayarak müracaat etmeleri gerektiği ifade edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL