ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Otoban Gibi Yol

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisine eşlik eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol’la birlikte Beyşehir Belediyesi-Konya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği halinde  çalışma yürüttüğü güzergahta incelemelerde bulundu.  Konya Büyükşehir..

Beyşehir’de Otoban Gibi Yol

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisine eşlik eden AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol’la birlikte Beyşehir Belediyesi-Konya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği halinde  çalışma yürüttüğü güzergahta incelemelerde bulundu. 

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı 4.Bölge Müdürü Memiş Kunt ile KOSKİ Genel Müdürlüğü Beyşehir Bölge Sorumlusu Ali Özdemir, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Başkan Özaltun’a bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Özaltun burada yaptığı açıklamada, Beyşehir’in son yıllarda hizmet ve yatırımlar yönünden altın dönemini yaşadığını dile getirdi. İlçenin en işlek ve önemli caddelerinden Şehit İbrahim Bey Caddesi üzerinde yürütülen çalışmaların da bu hizmetlerden bir tanesi olduğunu ifade eden Özaltun, burada bir süredir devam eden alt ve üst yapı faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Caddenin önce altyapısının tamamlandığını, bu kapsamda KOSKİ ekiplerince asbest diye nitelendirilen şebeke borularının yenilendiğini ve drenaj hattı kapasitesinin artırıldığını vurgulayan Özaltun, ardından eski kilitli parke taşlarının sökülerek yerine güzergahı daha konforlu bir yol haline getiren sıcak asfalt serilmeye başlandığını söyledi.Özaltun, aynı kesimde MEDAŞ’ın da elektrik hattını yenilediğini kaydetti.

Bu caddenin çalışmalar tamamlandığında sürücüler açısından ‘otoban’ diye tabir edilen  konfor ve kalitede yol haline  geleceğini anlatan Özaltun, “İlk etapta buradaki esnafımız yürütülecek çalışmalardan dolayı biraz tedirginlik duydular. Ancak, onlara dedik ki, ‘Burada çok hızlı bir çalışma yapacağız.Biraz toz ve çamurdan  dolayı belki rahatsızlık vereceğiz, mağduriyet olabilecek ama, çalışmalar tamamlandığında otoban şeklinde bir yola kavuşacaksınız…’ Nitekim, yol çalışmaları esnasında verdiğimiz rahatsızlık uzun soluklu olmadı. Hava şartları da çalışmalar için elverişli bir ortam ortaya çıkarınca kısa sürede çalışmaları bitirme aşamasına getirdik. Şu an cadde çevresindeki esnaflarımız ve ikamet eden hemşehrilerimiz  caddenin sıcak asfalt dökülmeye başladıktan sonraki halini gördükten sonra Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL