ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’e Turizm Fakültesi

        BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesine, Selçuk Üniversitesi bünyesinde Turizm Fakültesi kuruldu. Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı. Kapatılan..

Beyşehir’e Turizm Fakültesi

 

      BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesine, Selçuk Üniversitesi bünyesinde Turizm Fakültesi kuruldu. Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı. Kapatılan yüksekokulun yerine turizm fakültesi kuruldu.

Bakanlar Kurulu kararlarıyla bazı devlet üniversitelerindeki Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kapatılarak, yerine Turizm Fakültesi kuruldu.

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararlarına göre, Selçuk Üniversitesi  Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kapatılmasına ve Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi kurulmasına, Selçuk Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kapatılmasına ve Turizm Fakültesi kurulmasına,  Giresun Üniversitesi’ne Turizm Fakültesi kurulmasına, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kapatılmasına Turizm Fakültesi kurulmasına,Pamukkale Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kapatılmasına ve Turizm Fakültesi kurulmasına, Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kapatılmasına ve Turizm Fakültesi kurulmasına, Turgut Özal Üniversitesi’ne Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi kurulmasına, Gümüşhane Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun kapatılmasına ve Turizm Fakültesi kurulmasına, İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nin adının Mühendislik Fakültesi olarak değiştirilmesine ve Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü kurulmasına karar verildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL