Arşiv

Beyşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Uygulaması

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,yaptığı açıklamada, bahçesi olmayan emekliler ile apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenlerin kendi sebze ve meyvesini yetiştirerek vakit geçirebilecekleri, stres atabilecekleri hobi bahçelerinden yararlanabileceklerini..

Beyşehir Belediyesi Hobi Bahçesi Uygulaması

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,yaptığı açıklamada, bahçesi olmayan emekliler ile apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenlerin kendi sebze ve meyvesini yetiştirerek vakit geçirebilecekleri, stres atabilecekleri hobi bahçelerinden yararlanabileceklerini söyledi.
       Beyşehir’e bağlı Avdancık Mahallesi yolu üzerinde Beyşehir Belediyesi tarafından oluşturulan hobi bahçelerinden 15’inin bir yıl süreyle kiraya çıkarılacağını belirten Özaltun, şu bilgileri verdi: “Hobi bahçesi alanımızdaki boş parseller 15 Mart günü kiraya çıkarılacaktır. Bahçe özlemi çekip yaklaşan ilkbahar dönemi öncesinde bu imkandan istifade ederek hobi bahçesi edinmek isteyen vatandaşlarımız Beyşehir Belediyesi zemin katındaki AK Masa’ya müracaat ederek müracaatlarını yapabilecektir. Kiraya çıkarılacak hobi bahçesi için vatandaşlarımızdan yıllık kira bedeli olarak 400 lira talep edilecektir.”
        Beyşehirli vatandaşlar, geçtiğimiz yıl başlayan hobi bahçeleri uygulamasından 2 yıl kira bedeli ödemek suretiyle istifade edebilmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL