Arşiv

Beyşehir Belediyesinden Sınava Girenlere ve Ailelerine Aşure

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediyesi, Beyşehir’de ilk kez gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılan adaylar ile ailelerine sınav aşure ikramında bulundu. Beyşehir’de, Selçuk Üniversitesi  (SÜ) Ali Akkanat Kampüsü’ndeki yükseköğrenim..

Beyşehir Belediyesinden Sınava Girenlere ve Ailelerine Aşure

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediyesi, Beyşehir’de ilk kez gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılan adaylar ile ailelerine sınav aşure ikramında bulundu.

Beyşehir’de, Selçuk Üniversitesi  (SÜ) Ali Akkanat Kampüsü’ndeki yükseköğrenim kurumları ile farklı iki ortaöğretim kurumunda gerçekleştirilen KPSS’de  ön lisans mezunu yaklaşık bin 500 aday memur olabilmek için ter döktü. Sınava, Beyşehir merkezin yanısıra, yakın çevre ilçeler ile dış mahallelerde yaşayan çok sayıda aday katıldı. Adaylar sınavda ter dökerken, okul dışında bekleyen aileleri de evlatlarının başarısı için Kur’an-ı Kerim okudu, dualar etti.

BAŞKAN ÖZALTUN, KAYMAKAM VEKİLİ KÖKTAŞ’LA BİRLİKTE AŞURE DAĞITTI

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Ali Akkanat Kampüsü girişinde kurulan çadırda sınava girenlerin ailelerine Beyşehir Kaymakam Vekili Haydar Köktaş’la birlikte aşure dağıttı.

Özaltun, burada yaptığı açıklamada, ilk kez KPSS yapılan Beyşehir’in yine ilklerden birini yaşadığını belirterek, sınavda ter döken adaylara başarı dileğinde bulundu. KPSS’nin Beyşehir’de ilk kez yapılıyor olmasının yanında aşure ayı münasebetiyle sınava girenlerle ailelerine sınav çıkışında aşure ikramında bulunduklarını belirten Özaltun, “Amacımız; sınava giren ve sınav için ilçemiz dışından gelenler ile dışarıda bekleyen ailelerinden bu mübarek günlerde hayır dualarını alabilmekti.  Beyşehir’de bugün ön lisans mezunu yaklaşık bin 500 kişi sınava giriyor ama, Kasım ayında lise mezunları için yapılacak KPSS’de bundan çok daha  fazla bugünkü girenlerden üç katına yakın bir sayıda adayımız ilçemizde bu sınava girmiş olacak. Artık ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın Beyşehir’in sınav merkezi olması ile birlikte KPSS’nin yanısıra üniversite ve Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi sınavları için de kilometrelerce öteye gitmelerine gerek kalmadı, ilçemizde ve yakın çevresinde ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız için eski sıkıntılı günler geride kalıp tarih olurken, yepyeni güzel günler başladı. İnşallah, sınavda memuriyet için ter döken kardeşlerimize Allah’ım  en kısa zamanda devlet memuru olmayı nasip etsin. Olamayanlar da üzülmesin, özel sektörümüzde de iş imkanı ve potansiyeli çok yüksek. Özellikle Huğlu ve Üzümlü gibi dış mahallelerimiz ve organize sanayimiz de iş istihdamı konusunda ilçemize çok büyük katkılar sunuyorlar.”dedi.

DEKAN PROF.DR.ÖZTÜRK:“BAŞKANIMIZA TEŞEKÜR EDİYORUZ”

Beyşehir ÖSYM Sınav Koordinatörü ve SÜ Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Abdullah Öztürk de, Beyşehir’de ilk kez bir KPSS yapılmasının gururu ve heyecanını yaşadıklarını dile getirerek, “İlçemizin sınav merkezi olmasında başından bu yana yanımızda olan ve bizleri hiç yalnız  bırakmayan, kendileri burada resmi bir görevde olmamalarına rağmen buraya  kampüsümüze gelip ziyaret etmeleri, öğrencilerimizin dertleriyle dertlenmeleri ve bu mübarek günlerde sınavda ter döken adaylarımızla ailelerine aşure ikram ettikleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca, Beyşehir’in sınav merkezi olmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Beyşehir’deki ilk KPSS’de ilçe protokolü de kampüste tam kadro halinde bulundu. Sınav yapılan okullarda alınan sıkı önlemler dikkat çekti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL