ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir Tabelası Değişti: 70300

         BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinin nüfusunu gösteren tabelalar değişti. Yeni tabelalarda kent merkezi değil, ilçe genelinin toplam nüfusu yer alıyor.          Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK)..

Beyşehir Tabelası Değişti: 70300

         BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinin nüfusunu gösteren tabelalar değişti. Yeni tabelalarda kent merkezi değil, ilçe genelinin toplam nüfusu yer alıyor. 
         Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK) 2013 yılı Adrese Dayalı Nüfus Sayım Sonuçlarını  kamuoyuna açıklamasının ardından, yerleşim yerlerinin yeni nüfusları kent girişlerindeki levhalara da yansımaya başladı.
         Son sayımda nüfusu artan Beyşehir ilçesinde, ilçe geneli toplam nüfusu tabelada da görülmeye başlandı. Daha önceki sayımlarda, ilçe merkezi girişlerinde sadece şehir merkezine ait nüfus yazılı iken, yeni büyükşehir yasasının devreye girmesinin ardından ise ilçe geneli nüfusu gözler önüne serilmeye başlandı. Son sayımda nüfusu 70 bin 297’ye ulaşan Beyşehir, taşra ilçeleri arasında Ereğli ve Akşehir’den sonra Konya’nın en büyük 3’üncü ilçesi ünvanını koruyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL