ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir ve Meram Kardeş Şehir Oluyor

BEYŞEHİR – Meram Belediye Başkanı Fatma Toru beraberinde Başkan Yardımcılarıyla birlikte hafta sonu Beyşehir’e gelerek Belediye Başkanı Murat Özaltun’u ziyaret etti. Ziyarette, her iki başkan karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, belediye..

Beyşehir ve Meram Kardeş Şehir Oluyor

BEYŞEHİR – Meram Belediye Başkanı Fatma Toru beraberinde Başkan Yardımcılarıyla birlikte hafta sonu Beyşehir’e gelerek Belediye Başkanı Murat Özaltun’u ziyaret etti. Ziyarette, her iki başkan karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, belediye olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları ele aldı. Daha sonra Başkan Özaltun ve Başkan Yardımcıları ile birlikte Beyşehir Gölü’nde yat gezisi yapan Başkan Toru, gazetecilere ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
       Beyşehir’de turizm potansiyelini artırma noktasında çok ciddi adımlar atıldığını dile getiren Başkan Toru, “Daha öncede Belediye Başkanımız Murat Özaltun Bey bizi bu güzel ilçeye davet etmişti, bizlerde hafta sonu münasebeti ile kendisini ziyaret ettik. Başkanımızdan Beyşehir ile ilgili bilgiler de aldık, kendisinin Beyşehir için çok ciddi adımlar attığını da öğrendik. Gerek su sistemleri noktasında gerekse Beyşehir’in turizm potansiyelini artırma noktasında çok ciddi adımları var; bunları tebrik ediyoruz ve destekliyoruz. Biz de Meram Belediyesi kardeş şehir olarak her zaman istişare etmeye ve destek vermeye hazır olduğumuzu buradan belirtmek isterim.”dedi.
         Kentsel dönüşüm konusunda Beyşehirli vatandaşlara seslenen Başkan Toru, “Meram Belediyesi olarak beş bölgemizde kentsel dönüşüm için çalışmalara başladık ki, kentsel dönüşüm yıpranmış yapıların doğal afet meydana getirebilecek yapıların yeniden yapılması daha modern yerleşim yerleri yapılması demek Meram’da bu konuda çok ciddi bir talep var. Bu çok iyi bir fırsat ben inanıyorum ki, Beyşehir’de de bu konuda ciddi bir talep vardır. Ben tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum sizlerde bu tarihi fırsattan yararlanın.”dedi.
         Başkan Fatma Toru ve Başkan Yardımcılarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Murat Özaltun, önümüzdeki günlerde alınacak meclis kararıyla Meram ile Beyşehir’in kardeş şehir olarak ilan edileceğini söyledi.
       Başkan Özaltun, “Beyşehirimizin doğal güzelliklerini göstermek, aynı zamanda belediye çalışmalarımızla alakalı görüş alışverişinde bulunmak adına Meram Belediye Başkanımız Fatma Toru hanımefendiyi ilçemize davet ettik. Sağolsunlar bizleri kırmadılar kendilerini Beyşehir’de ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Kentsel dönüşüm konusunda başarılı çalışmalar yürüten Meram Belediye Başkanımız ve ekibiyle Esentepe Mahallemizde yapacağımız kentsel dönüşüm planlamasında fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah önümüzdeki günlerde Meram Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi’nin kardeş şehir olmasını meclis kararı ile ilan edeceğiz. Bilgi ve tecrübe paylaşımlarımız devam edecek; ortak akıl çerçevesinde beraberlik içerisinde bölgemize en iyi hizmeti vermenin gayretinde olacağız.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL