ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Girişimcilere Mülakat

            BEYŞEHİR – Beyşehir’de, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Konya İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle 50 adayın katılabileceği uygulamalı girişimcilik eğitim kursu düzenlendi.           Esnaf odasının..

Beyşehir’de Girişimcilere Mülakat

 

          BEYŞEHİR – Beyşehir’de, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Konya İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle 50 adayın katılabileceği uygulamalı girişimcilik eğitim kursu düzenlendi.
          Esnaf odasının önderliğinde ilçede ilk kez düzenlenen kursa katılmak için toplam 105 girişimci adayı müracaatta bulundu. Başvurunun fazla olması nedeniyle eğitim programına dahil edilecek 50 kişiyi belirleyebilmek için kursun verileceği Beyşehir Halk Eğitim Merkezi’nde mülakat sınavı yapıldı. Adaylara hangi sektörde nasıl bir iş kurma fikrinin olduğu soruları yöneltildi.
          Mülakat öncesinde İŞKUR Konya İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından başvuruda bulunan adaylara girişimcilik eğitim kursları konusunda bilgilendirmede bulunuldu. Toplantıda, girişimcilik eğitimlerine katılan kursiyerlere, kurs süresi boyunca katıldıkları her iş günü için günlük 20 lira ödeme yapılacağı, adayların kursu başarıyla bitirmelerinin ardından ise kendi iş yerlerini açarlarsa, KOSGEB’in 30 bin liralık yeni girişimci desteği hibesine iş planlarıyla başvurma hakkına sahip olacağı belirtildi. Girişimcilerin daha sonra işlerini geliştirmek istemeleri halinde iki yıl ödemesiz ve faizsiz 70 bin liralık bir destekten yararlanmasının da söz konusu olabileceği kaydedildi.
            Bilgilendirmenin ardından başvuru yapan adaylar tek tek mülakata alındıktan sonra kurstan yararlanması öngörülen 50 isim belirlendi. Uygulamalı girişimcilik eğitiminin 3 Aralık’ta başlayıp 13 günlük eğitim sürelerini 29 Aralık tarihine kadar iki grup halinde yürütüleceği bildirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL