TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.426
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.114
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 186
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Arşiv

TEBRİKLERR!…

              HÜYÜK – Hüyük ilçesinde 3 belediye turizmde öncelikli yöreler kapsamına alındı. Şehircilik ve Çevre Bakanlığı, resmi internet sitesinde turizmde öncelikli yöre belediyeleri listesini..

TEBRİKLERR!…

 

            HÜYÜK – Hüyük ilçesinde 3 belediye turizmde öncelikli yöreler kapsamına alındı. Şehircilik ve Çevre Bakanlığı, resmi internet sitesinde turizmde öncelikli yöre belediyeleri listesini yayımladı. 12 Kasım 2012 tarihinde yayımlanan listede, Hüyük Merkez İlçe Belediyesi ile bu ilçeye bağlı Kıreli ve İmrenler beldelerinin belediyeleri de yer aldı. Hüyük, Kıreli ve İmrenler Belediyeleri Şehircilik ve Çevre Bakanlığı’na bir süre önce başvuru yaparak turizmde öncelikli yöre belediyeleri kapsamına alınmaları talebinde bulunmuştu. Yapılan başvurular olumlu karşılanırken, DPT tarafından her yıl yeni eklenen belediyelerle yeniden ilan edilen ‘turizm öncelikli belediye’ kapsamına bu üç belediye de dahil edildi. Türkiye’de genelinde 2012 yılında bu listeye aralarında Eğirdir İlçe Belediyesi’nin de yer aldığı toplam 229 ilçe ve beldenin belediyesi girmeyi başardı.

TURİZMDE ÖNCELİKLİ BELEDİYELERE BAKANLIK DESTEK VERİYOR

            Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca “Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Bütçesinde yer alan Mahalli İdarelere Yapılacak Yardımlar Ödeneğinin Kullanım Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında Turizm Öncelikli Yöre Belediyelerine (Belediye alanı ve Mücavir alan içinde Altyapı, Yol, Tretuvar, Meydan, Park, Çocuk Bahçesi, Açık Pazar Yeri, Yeşil Alan, Tarihi ve Turistik Eserler ile Anıt Çevrelerinin açılması ve Belediye Hizmetlerine ait Yapılar) katkı mahiyetinde yardımlar yapılıyor. 
            2011 yılında, 124 belediyenin İmar uygulamaları nedeniyle Turizm Düzenleme ve kamulaştırma ödeneği aldığı, 2012 yılında ise toplam 229 belediyenin “Bakanlık Makamı Onayı ile Turizm Öncelikli Yöre Belediyeleri” kapsamında yer aldığı öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL