ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Kano ve Okçuluk Yarışları

BEYŞEHİR – Beyşehir’de Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İlçe Kaymakamlığı’nın himayesinde Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Beyşehir Gölü üzerinde kano yarışları gerçekleştirildi.   ..

Beyşehir’de Kano ve Okçuluk Yarışları

BEYŞEHİR – Beyşehir’de Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İlçe Kaymakamlığı’nın himayesinde Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Beyşehir Gölü üzerinde kano yarışları gerçekleştirildi.
         Kano eğitimi alan öğrencilerin katıldığı yarışlarda 10 kano göl suları üzerinde birinci gelebilmek için mücadele verdi. İlçe Jandarma Asayiş Bot Komutanlığının konuşlu bulunduğu burun kıyısından başlayan ve Sevgi Adası’nda tamamlanan kano yarışlarında dereceye giren isimlere madalya ve ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi. Bu yarışların hemen ardından ise göl kıyısındaki festival alanında okçuluk müsabakaları yapıldı. Beyşehir Fetullah Bayır Fen Lisesi öğrencilerinin katıldığı erkekler ve bayanlar kategorisindeki müsabakalarda dereceye giren isimlere de madalya ve ödülleri protokol tarafından verildi.
         Müsabakalar esnasında Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ve bazı kurum amirleri de deneme amaçlı okçuluk atışları gerçekleştirdi. Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, yaptığı açıklamada, gölün olmasının Beyşehir’i diğerlerinden farklı bir ilçe konumuna büründüğünü belirterek, “Dolayısıyla Beyşehir’de diğer benzer ilçelere göre farklı etkinliklerin yapılması gerekiyor. İç Anadolu’da adeta bir deniz gibi, turkuvaz mavisi ile Beyşehir gölü sürekli bize gülümsüyor. Bu bölgede yapılabilecek etkinlikleri geliştirmek için, 2012 yılında MEVKA’nın desteğiyle burada kürek ve kano yarışmalarını yapabilmek için bir proje gerçekleştirdik. Bu proje kapsamında belediyemizin de desteğiyle burada gençlerimiz, öğretmenlerimiz, özellikle burada sürekli kalan beden eğitimi öğretmenlerinin kürek ve kano işini öğrenmeleri ve kendisinden sonraki gençliğe de öğretmeleri konusunda bir çalışma yaptık. Bu bir anda olmadı tabi, uzun bir süreç gerektirdi. Bugün bunun semeresini görüyoruz. Burada gençlik haftası dolayısıyla kano yarışmalarını programlarımıza dahil ettik. İnşallah, geliştirilip daha da yaygınlaştırılacak. Ayrıca, okçuluk çalışmasını da bu programa dahil ederek gençlerimize dolu dolu bir gençlik haftası yaşatmak istedik. Halkımıza da burada farklı görselleri izletmeyi planladık” dedi.
          Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, spor noktasında talep gelen diğer branşlarda da faaliyet göstermek arzusunda olduklarını söyledi. Tekvando, futbol, güreş, kick boks gibi çeşitli branşlarda belediye olarak yer aldıklarını anlatan Özaltun, “Bunlardan bir tanesi de neden kano olmasın. Sadece kano, yelkenli ve kürek de değil, basketbol ve voleybol ile talep gelen diğer branşları da kulübümüz bünyesine dahil edebiliriz ama bu konuda öncelikle çocuklarımızdan, gençlerimizden talep istek gelmesi gerekiyor, böyle bir istek gelirse biz bu talepleri geri çevirmeyiz” diye konuştu. Etkinliklere, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mehmet Bayındır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, kurum amirleri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL