ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Lale Devri

        BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda Mevsime uygun olarak, sarı, kırmızı, beyaz, sarı kırmızı alacalı, pembe beyaz alacalı ve..

Beyşehir’de Lale Devri

 

      BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda Mevsime uygun olarak, sarı, kırmızı, beyaz, sarı kırmızı alacalı, pembe beyaz alacalı ve mor olmak üzere altı farklı lale soğanı ekildi. İlkbahar’da açacak olan Lale soğanları ile Beyşehir’de adeta renk cümbüşü yaşanacak.

SAHİPLENİN VE KORUYUN

Beyşehir genelindeki parklar, kavşaklar ve orta refüjlere ekilen 10 bin lale soğanı havaların ısınmasıyla birlikte açmaya başlayacağını belirten Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı; “Yemyeşil ve rengârenk bir Beyşehir hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın da yeşile sahip çıkarak korumalarını istiyoruz” dedi. Başkan Taşcı; “İlçemizde yeşil alan sayısını artırmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana ilçemizde ki yeşil doku oranında çok ciddi bir artış meydana geldi. Tamamen profesyonel bir biçimde çalışıyoruz” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL