ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de Su Elçileri Yarıştı

BEYŞEHİR – AB ve  Türkiye Cumhuriyeti finansmanı ile  Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve TRT Genel Müdürlükleri işbirliği ile yürütülen oryantiring yarışlarının  Beyşehir ayağına  Türkiye Oryantiring Federasyonu ile  Beyşehir..

Beyşehir’de Su Elçileri Yarıştı

BEYŞEHİR – AB ve  Türkiye Cumhuriyeti finansmanı ile  Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve TRT Genel Müdürlükleri işbirliği ile yürütülen oryantiring yarışlarının  Beyşehir ayağına  Türkiye Oryantiring Federasyonu ile  Beyşehir Belediyesi de destek verdi.

      Beyşehir Gölü kenarında düzenlenen yarışmalar öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan  Beyşehir Belediye Başkanı  Murat Özaltun,  Türkiye’nin en büyük tatlı su gölünün bulunduğu  Beyşehir Gölü kıyısında ilk kez böyle bir etkinliğe imza attıklarını dile getirdi. Başkan Özaltun, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü 12-25 yaş aralığındaki bu yarışmanın genç katılımcıları sadece  Konya’dan değil,  Türkiye’nin farklı illerinden ilçemize geldiler. Buradaki amaç su bilinci oluşturmak, suyun ne kadar önemli olduğu konusunda farkındalık yaratmak. Aynı zamanda, bu etkinliğin ilçemizin tanıtımına da önemli katkılar sunacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

DSİ Genel Müdürlüğü  AB İlişkileri Müdür Yardımcısı Özgür Aydıncak da, “Umuyorum, güzel bir etkinlik olacak ve istediğimiz hedefe, suyun son kullanıcılarının suyu kıymetli bir şekilde kullanmasını anlatma noktasında amacımıza ulaşmış olacağız. İnşallah, bu yarışmaya katılan gençlerin hepsinin de birer su elçileri olacağına inanıyoruz” dedi.

        Türkiye Oryantiring Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Faruk Altınok ise,. oryantiring sporunun, doğası gereği genellikle su havzalarının etrafında yapıldığına vurgu yaparak, “Ondan dolayı bu projeye destek verdik. Bir hekim olarak, bu sporu yapmanızı istiyoruz. Çünkü sporla uğraşırsanız, oryantiring sporu yaparsanız depresyondan da uzak kalırsınız” diye konuştu.

      Konuşmaların ardından tarihi  Taşköprü üzerinde başlayan koşarak oryantiring yarışmalarına  Beyşehir Belediye Başkanı  Murat Özaltun’un sembolik olarak katılımı ile start verildi. Yarışmalara 12-25 yaş aralığındaki gençler ile yetişkin bireylerin de aralarında olduğu 300’e yakın kişi katıldı.

        Yarışma sonunda dereceye giren katılımcılara madalya ve ödülleri düzenlenen törende verildi. 

Beyşehir Belediye Başkanı  Murat Özaltun, yarışlarda dereceye girenleri ayrıca göl üzerinde  Beyşehir Belediyesi’ne ait jetboat turuyla ödüllendirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL