ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Biçerdöverlere Sıkı Takip

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, ilçe genelinde hububat hasadının başlamasının ardından biçerdöverlerin çalışmalarının araziye inen görevliler tarafından sıkı bir takip altına alındığını söyledi. Bölgede..

Biçerdöverlere Sıkı Takip

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, ilçe genelinde hububat hasadının başlamasının ardından biçerdöverlerin çalışmalarının araziye inen görevliler tarafından sıkı bir takip altına alındığını söyledi. Bölgede devam eden hububat ürünü hasadının büyük bölümünün tamamlandığını ifade eden Karşıyaka, bu süreçte toplam 140 biçerdöverin faaliyetlerinin incelendiğini ifade etti. Karşıyaka, “Söz konusu dönemde biçerdöverler tarafından yapılan buğday ve arpa hasadında anızların tabandan biçilip biçilmediği, üründeki dane kayıpları, danenin zirai araç tarafından kırılıp kırılmadığı, operatörlerin belgesinin olup olmadığı ve biçerdöverlerde yangın söndürme cihazının bulunup bulunmadığı gibi pek çok uyulması gereken husus denetlenmiş ve kontrol edilmiştir. Bu denetimlerde, kurallara uygun olarak hasat yapmayan biçerdöver operatörlerine idari para cezası uygulanmıştır” dedi.

Karşıyaka, denetimler sırasında kontrol ekiplerinin biçerdöverlerin başında bekleyen çiftçi ve şahıslara hasat sonrası anızların yakılmaması ile ilgili uyarıcı bilgilerin bulunduğu hazırladıkları broşürlerin de dağıtıldığını kaydetti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL