ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Bölgenin Sosyalleşme Alanı

  HÜYÜK-Hüyük ilçesine bağlı Göçeri beldesinde yanan caminin yerine yapılan yenisinin bahçesi yerleşim biriminin sosyalleşme mekanı haline geldi. Göçeri Belde Belediye Başkanı Mehmet Bülbül, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4-5 yıl önce..

Bölgenin Sosyalleşme Alanı

 

HÜYÜK-Hüyük ilçesine bağlı Göçeri beldesinde yanan caminin yerine yapılan yenisinin bahçesi yerleşim biriminin sosyalleşme mekanı haline geldi.

Göçeri Belde Belediye Başkanı Mehmet Bülbül, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4-5 yıl önce kış mevsiminde yanan sobadan çıktığı tahmin edilen yangın sonucu alevlere yenik düşerek yanan ahşap caminin yerine belde sakinlerinin yardımıyla yeni ve daha modern bir ibadethane yapıldığını anımsattı.Bülbül, ismi Merkez Camisi olan ibadethanenin altında dükkanlar da inşa edildiğini kaydetti.

Caminin belde meydanında olması ve yanına Pazar kurulması nedeniyle önemli bir noktada bulunduğunu belirten Bülbül, “Caminin bahçesinin bulunduğu alan kendi bahçemizdi aile olarak Belediyeye hibe ettik. Ve burasını Pazar yeri ve kasabanın ortak noktası olması nedeniyle, yerleşim birimimizin sosyalleşme mekanı haline getirdik. Hazırladığımız projeyle burayı vatandaşlarımızın hizmetine kazandırdık.”dedi.

Burayı geleneksel düğün ve hac daveti yemekleri gibi etkinlikler düzenlenen ve yeşil görüntüsü ile hoş bir görüntü sergileyen nezih bir ortam haline getirdiklerini belirten Bülbül, şunları kaydetti:

“Gördüğünüz gibi burada kamelyalar, yeşil alanlar, kapalı devre nostaljik bir kuyu ve bir köprü var. Tamamen doğal taşlarla döşedik parkımızı. Teknoloji güzel şey ama daha uzun ömürlü olması adına doğal malzemeler kullandık.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL