Arşiv

Dikkat Balkon Var !

“Lütfen çarpmayınız, balkon var”, “dikkat balkon var”  yazan uyarı levhaları astırdı. Beyşehir’e bağlı Bayındır Mahallesi’nde ikamet eden 62 yaşındaki Ali Şan, evinin önünden geçen yol nedeniyle yıllardır korku içerisinde yaşadığını..

Dikkat Balkon Var !

“Lütfen çarpmayınız, balkon var”, “dikkat balkon var”  yazan uyarı levhaları astırdı.

Beyşehir’e bağlı Bayındır Mahallesi’nde ikamet eden 62 yaşındaki Ali Şan, evinin önünden geçen yol nedeniyle yıllardır korku içerisinde yaşadığını söyledi.

Özellikle ağır tonajlı araçlar ile yüklü traktör römorku ve saman yüklü arabaların geçişte evinin cumba denilen balkon kısmına temas ettiğini ya da çarptığını belirten Şan, zor durumda kalınca evinin yola uzanan balkon kısmına sürücülerin göreceği şekilde “lütfen çarpmayınız balkon var” “dikkat balkon var” yazılı uyarı levhaları astırmak zorunda kaldığını söyledi.

Evinde oğluyla yaşadığını maddi durumunun ise iyi olmadığını vurgulayan Şan, levhayı astırmadan önce evin yola doğru uzanan cumba kısmına temas eden ya da çarpan araçların yapıya zarar verdiğini, bu yüzden tamir ettirmek zorunda kaldığını belirterek,  şöyle konuştu:

“Yüksek arabalar, traktörler, uzun araçlar hızla ve dikkatsizce geçtiği için çarpıyor. Oysa dikkatli geçseler yol o kadar da dar değil. Gece gündüz demeden çarpıyorlar. Beyşehir’den usta getirdim, astırdım bu yazıları 50 lira verdim. Levhaları astırdıktan sonra biraz faydası oldu. Ama yine de evde otururken korkuyoruz, birisi yine çarpacak, ev üzerimize yıkılacak diye. Evimin önünden geçen sürücülere mesajım şu; ben oğlumla yalnız yaşayan birisiyim ve maddi durumum yok, gariban bir insanım. Varım yoğum da bu evim. Başka bir evim, mülküm, gelirim,servetim yok. Lütfen evimin önünden geçerken biraz dikkatli geçsinler. Dikkatsiz geçişler beni çok mağdur ediyor, zor duruma düşürüyor. Maddi yönden de zarara uğratıyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL