ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Din görevlilerine kurs öncesi uyarılar

              Derebucak İlçe Müftülüğü, okulların tatille girmesinin ardından önümüzdeki günlerde başlayacak yaz Kur’an Kursları öncesinde görev alacak din görevlilerine yönelik eğitim semineri gerçekleştirdi.            ..

Din görevlilerine kurs öncesi uyarılar

 

            Derebucak İlçe Müftülüğü, okulların tatille girmesinin ardından önümüzdeki günlerde başlayacak yaz Kur’an Kursları öncesinde görev alacak din görevlilerine yönelik eğitim semineri gerçekleştirdi.

            İlçe Müftüsü Ali Hayri Çelik, 18 Haziran’da başlayıp 17 Ağustos’a kadar devam edecek kurslar öncesi, din görevlilerine  eğitim esnasında öğrencilere iyi davranması, dini, Kur’an-ı ve camiyi sevdirmesi gerektiği uyarısında bulundu.

            Kurslarda temel prensip olarak Hazreti Peygamber’in ‘kolaylaştırın, zorlaştırmayın, müjdeleyin, nefret ettirmeyin’ Hadis-i Şerifi’ne dikkati çeken Müftü Çelik, katılımcı öğrencilere güler yüz, şefkat, merhamet ve anlayış gösterilmesi gerektiğini ifade etti. Kurslarda bulunmanın anlamı ve öneminin öğrencilere çok iyi anlatılması gerektiğini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

            “Eğitimi çekici hale getirmek suretiyle yaz kurslarında eğitim-öğretim hizmetlerinin sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak çocukların da tatilde olduklarının bilinciyle hareket edilerek yürütülmesi büyük önem arz etmektedir.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL