ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Engellere Karşıyız

               BEYŞEHİR – 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Yaşar, Türkiye’de 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile gazetecilerin..

Engellere Karşıyız

 

             BEYŞEHİR – 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamada bulunan Yaşar, Türkiye’de 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 sayılı yasa ile gazetecilerin sorunlarına çözüm bulunmak istendiğini ve bu yasanın önemine işaret etmek isteyen gazetecilerin de her yıl 10 Ocak gününü Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutladıklarını anımsattı.
             Yaşar, cemiyet üyeleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarının bu müstesna gününü kutladığını belirtirken, gazetecilik mesleğinin çağımızın en önemli mesleklerinden biri olduğunu dile getirdi. Bu mesleği icra eden kişilerin haberleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ortaya koyarak toplumu bilinçlendirme ve toplumun bilgilenmesi ile de toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli katkıları söz konusu olduğunu ifade eden Yaşar,gazetecilik mesleğinin en önemli mesleklerden biri olmasının yanında en zor mesleklerden biri olduğunu da kaydetti. Yaşar, “Gazetecilik her manada zor bir meslek. Gazeteci arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Kimi zaman aşırı sıcakta kalıyor kimi zaman ise dondurucu soğuğa saatlerce maruz kalıyor. Her türlü tehlikeye aldırış etmeden canla, başla çalışan meslektaşlarımız fedakarca çalışarak işini hakkıyla yerine getirme gayreti içerisinde oluyorlar” dedi.
             “Bizler haber almanın önündeki her türlü engele karşıyız” da diyen Yaşar, şunları kaydetti:“Tüm meslektaşlarımızın huzur ve güven içerisinde çalışabilmeleri ne büyük arzumuz. Ayrıca, meslektaşlarımıza buradan bir çağrıda da bulunmak istiyorum. Mesleğinizi hakkıyla ve hakkaniyetli bir şekilde yerine getirin. Kişisel çıkarlarınız için bu mesleği kullanmayın. Küçük hesaplar peşinde olmayın. Buradan basın camiası ile diyalog kuran kişi, kurum ve yöneticilere de seslenmek istiyoruz, mesleğin etik değerlerini hiçe sayanlar her meslek içerisinde olduğu gibi maalesef bizim mesleğimizde de bulunuyor. Sizlerden isteğimiz ise bu kişilere itibar etmemenizdir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL