Arşiv

Engelli öğrencilere özel gezi

         BEYŞEHİR-Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli jandarma personelinin de eşlik ettiği geziye Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Çelik, öğretmenler, engelli öğrenciler..

Engelli öğrencilere özel gezi

         BEYŞEHİR-Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli jandarma personelinin de eşlik ettiği geziye Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Çelik, öğretmenler, engelli öğrenciler ile velileri katıldı.
          Engelli öğrencilerin Konya’da ilk gezi durağı Meram Belediyesi tarafından hizmete açılan 80 Binde Devr-i Alem Parkı oldu. Burada masal kahramanlarının bulunduğu ‘Pamuk Şekeri’ ve dinozor maketlerinin yer aldığı ‘T-Reks’ adlı bölümlerini gezen engelli öğrenciler ve aileleri parka hayran kaldı. Engelli öğrenciler gezisi esnasında zaman zaman ellerinden tuttuğu Jandarma personeli ile birlikte masal kahramanları ve dinozor maketleriyle fotoğraf çektirmek için birbirleriyle adeta yarıştı. Engelli öğrencilerin bir sonraki ziyaret durağı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Mevlana Şubesi oldu. Öğrenciler burada, şehitler için hep birlikte yapılan duaya eşlik etti.
          Engelli öğrencilerin Konya gezisi kapsamında son ziyaret durağı ise Mevlana Müzesi oldu. Kamil Akkanat Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Çelik, 4 Kasım 2013 tarihinde açılan okulda yıl sonunun gelmesi ile birlikte yıl içerisinde sözünü verdikleri yıl sonu etkinliklerine başladıklarını belirterek, Konya gezisi programının da bunlardan birisi olduğunu söyledi. Çelik, eğitim yılı içerisinde gerek engelli öğrencilerin, gerekse personelin büyük bir özveri içerisinde gayret gösterip çalışma sergilediğini belirterek, “Piknik etkinliğimizin ardından Konya gezimizi yaptık. Hem Mevlana Hazretlerinin türbesini ve gaziler, şehit dul ve yetimleri derneği şubesini ziyaret edip, hem de Konya’mızın güzelliklerini gezip 80 Binde Devr-i Alem Parkı’nı gezdik. Çok hoş ve güzel bir park olmuş. Çocuklarımızın eğlenerek zevk aldığı bir park oldu. Meram Belediyesi’ne de böyle güzel bir hizmetinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Burada Mevlana’nın mükemmel atmosferinde engelli öğrencilerimizi toplumla kaynaştırıp, toplumsal kabulün sağlanması noktasında böyle bir gezi tertip ettik. Bize bu konuda destek veren Beyşehir Jandarma Komutanlığı’mıza ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL