Arşiv

Engelli ve Yaşlılar Merkezi

         BEYŞEHİR – 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle açıklama yapan Bahçeci, “Tüm dünyadaki engelli kardeşlerimin günlerini tebrik ederim”dedi.          5 Mart 1993 tarihinden..

Engelli ve Yaşlılar Merkezi

         BEYŞEHİR – 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle açıklama yapan Bahçeci, “Tüm dünyadaki engelli kardeşlerimin günlerini tebrik ederim”dedi.
         5 Mart 1993 tarihinden bu yana BM’nin aldığı karar doğrultusunda 3 Aralık’ın Dünya Engelliler Günü olarak kutlandığını anımsatan Bahçeci, dünyada bugün 500 milyon engellinin yaşam sürdüğünü belirtti.
         Türkiye’de ise nüfusun 12,29’u, yani 8,5 milyon engelli kişinin yaşadığını vurgulayan Bahçeci, dernek olarak bugüne kadar en büyük arzularının ilçeye bir engelliler okulu kazandırmak olduğunu söyledi. Hayırsever işadamı Kamil Akkanat sayesinde bunun sağlandığını belirten Bahçeci, bünyesinde çay içme yeri, okuma salonu, satranç ve masa tenisi vs. gibi birimlerin yer alacağı bir engelliler ve yaşlılar merkezinin açılmasının bundan sonraki en büyük hedefleri olduğunu söyledi. Bahçeci, şöyle devam etti: “Dernek olarak en büyük arzumuz Beyşehir’e bir engelliler okulu kazandırabilmekti. Şükürler olsun ki, değerli işadamımız Sayın Kamil Akkanat, bu okulu yaparak bu yıl eğitim ve öğretime açmıştır. Şu anda 58 engelli öğrencimiz öğrenim görmektedir. Dernek olarak Beyşehir’imize bundan sonra bir engelliler ve yaşlılar merkezi açılmasını arzu etmekteyiz. Bu arzumuzu da ileride Büyükşehir ve Beyşehir Belediyesi’nin gerçekleştirmesini temenni ediyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL