ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Fahrettin Yokuş Beyşehir’de

         Türk Büro Sen Beyşehir İlçe Temsilciliği bürosunun açılışına katılan Yokuş, açılıştan önce sendika üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, 28 Şubat dönemine ilişkin başlatılan hukuki süreci değerlendirdi. Türk memurları olarak bu dönemin gitmesinin..

Fahrettin Yokuş Beyşehir’de

 

       Türk Büro Sen Beyşehir İlçe Temsilciliği bürosunun açılışına katılan Yokuş, açılıştan önce sendika üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, 28 Şubat dönemine ilişkin başlatılan hukuki süreci değerlendirdi. Türk memurları olarak bu dönemin gitmesinin akabinde de tekrar bir hesaplaşmanın olması gerektiğini düşündüklerini ifade eden Yokuş, “Düşünebiliyor musunuz, 10 yıldır iktidarda olanlar, geçmişle hesaplaşmak için olağanüstü çaba sarf edenler, yarın bunu mutlaka düşünmeliler. 10 yılda yaptıkları zulmün, 10 yıldır yaptıkları ayrımcılığın, 10 yıldır çiğnedikleri yasaların hesabını mutlaka vermeliler. Türkiye Kamu-Sen olarak dün nasıl 28 Şubatlara karşı çıkmış, ‘kesintisiz demokrasi istiyoruz’ diye sokaklara dökülmüş isek ve dün her türlü hukuksuzluğa, yasa dışılığa karşı olmuş, hak hukuk ve adaleti her sözümüzde en önde kullanmış isek bugün de aynı şeyleri söylüyoruz” dedi. 
       Yokuş, konuşmasında memur maaşları ile ilgili değerlendirmelerde de bulundu. Söz konusunun memur maaşına gelince 18 ay süreyle yasanın çıkmasını beklediklerini ifade eden Yokuş, şunları kaydetti: “Neden 2,5 milyon memur, 1 milyon 800 bin memur emeklisi, 300 bine yakın dul ve yetim 50 bin köy korucusu, binlerce şehit yakını ve muhtarlarımızın içinde bulunduğu toplam 5 milyon vatandaşımız Ocak ayında zamlı maaşlarını alamadılar, tarihinde ilk defa Türk memuru, Türk emeklisi yeni bir yıla zamsız girdi. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak masada talep ettiklerimiz gerçekleşmediği sürece o masada imza atmayacağız, haklarımız verilene kadar her türlü mücadeleyi yapacağız ve toplu iş sözleşmesi sonrasında da alanlarda meydanlarda kamu kurumlarında ‘adalet istiyoruz, adalet istiyoruz, adalet istiyoruz’ diye haykırmaya devam edeceğiz.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL