ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

İtfaiye her işe koşuyor

           BEYŞEHİR-Yerel yönetimlerin bünyesinde kurulu bulunan itfaiye teşkilatları asıl işi olan yangın söndürme faaliyetleri dışında vatandaşların belki de bilmediği birçok hizmeti ücreti karşılığında yerine getiriyor. İtfaiye..

İtfaiye her işe koşuyor

 

         BEYŞEHİR-Yerel yönetimlerin bünyesinde kurulu bulunan itfaiye teşkilatları asıl işi olan yangın söndürme faaliyetleri dışında vatandaşların belki de bilmediği birçok hizmeti ücreti karşılığında yerine getiriyor. İtfaiye ekipleri, fiyat tarifelerinde yer almayan akla gelmedik pek çok iş için de zaman zaman mesai harcayabiliyor.
        Beyşehir’de talep gelmesi halinde, itfaiye araçları ücreti karşılığında ev ve işyerlerinin baca kontrolü, tıkalı bacaların temizliği, merdivenle kapı açma, sulama tankı ile su verme, eğitim kurumlarına eğitim verme gibi faaliyet ve hizmetleri de yürütüyor.
        Beyşehir Belediyesi Meclisi toplantısında 2013 yılının Fenni Vasıta Arazöz ve İtfaiye ücretleri belirlendi. Yeni yılda itfaiye teşkilatının ücret karşılığında verdiği bazı özel hizmetleri de zam gördü.
         Buna göre, 2012 yılında ilk yarım saatlik süre için 50 lira olan merdivenli itfaiye aracı ile kapı açma ücreti yeni yılda 60 lira olarak uygulanacak. Hizmet esnasında belirtilen sürenin aşılması halinde her dakika için 2 lira ücret talep edilecek.
        İtfaiye teşkilatı, merdivenli araçla diğer hizmetler için ilk yarım saatlik süre karşılığında 2012 yılında 110 lira talep ederken, yeni yılda bu  ücret 120 lira olarak uygulanacak.
        İtfaiye ekipleri, yapıların baca kontrolü ve temizliği için (1-6 kat) 2012 yılında 55 liralık tarife uygularken, yeni yılda talep edilecek bedel 60 liraya yükselecek.
         Ekipler, tıkalı bacaların açılması için ise yeni yılda 120 liralık tarifeyi uygulamaya koyacak. İtfaiye teşkilatı, yeni yılda sulama tankı ile su verme bedeli olarak ise seferine 55 lira talep edecek.
         Bu arada, itfaiye teşkilatı kamu kurum ve kuruluşları ile özel okulla ve işyerlerine eğitim faaliyeti vermesi halinde saati karşılığında 110 liralık ücret talep edecek.
        Diğer yandan, teşkilat bünyesinde faaliyet gösteren vidanjörler de foseptik çukuru temizleme işlemleri için yeni yılda 110 liralık tarife uygulayacak. Vidanjörle ya da itfaiye ile su sıkılması için ise 1 Ocak’tan itibaren 120 liralık bedel istenecek. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL