ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

İtfaiyeye Takviye

           BEYŞEHİR – Anıt alanında düzenlenen tanıtım programına Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, İtfaiye Müdürü Ercan Selvi, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ve..

İtfaiyeye Takviye

 

         BEYŞEHİR – Anıt alanında düzenlenen tanıtım programına Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Belediye Başkanı İzzet Taşcı, İtfaiye Müdürü Ercan Selvi, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ve vatandaşlar katıldı. Beyşehir’de son yıllarda hızla yükselen çok katlı binaların sayısının artması üzerine ihtiyacı hissedilmeye başlanan uzun merdivene sahip bir itfaiye aracı, 335 bin liralık bir harcamanın ardından itfaiye teşkilatı bünyesine dahil edildi.
       Beyşehir’e gelen yeni itfaiye aracı için Atatürk Anıtı önünde bir tanıtım programı gerçekleştirildi. İtfaiye teşkilatı mensupları tarafından hazırlanan program çerçevesinde yeni alınan 28 metre merdiven uzunluğuna sahip itfaiye aracı önce alanda teşhir edildi. İtfaiye aracının merdiveni Atatürk Caddesi üzerine dik açıyla uzatılıp yükseltilirken, üzerine çıkan bir itfaiye görevlisi alkışlar arasında dev Türk bayrağı açtı.
       Tanıtım programı çerçevesinde teşkilat bünyesine dahil edilen bir hava yastığı da sergilendi. İtfaiye aracının merdivenlerine çıkan bir itfaiye görevlisi, hava yastığının üzerine gösteri atlayışları gerçekleştirdi. Programda daha sonra bir süre önce teşkilat bünyesine kazandırılan ani müdahale aracı da tanıtıldı. İtfaiye görevlileri, araçla birlikte donanımındaki cihazları da kullanarak  yetkililere ve vatandaşlara gösterdi. 
          Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, tanıtım programının ardından yaptığı açıklamada, Beyşehir’deki itfaiye teşkilatında böylesine güçlü bir ekipmanı görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Yüksek katlı binalarda çıkabilecek yangınlara müdahalede 28 metre uzunluğunda bir merdivene sahip itfaiye aracının olmasının ilçe açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.
         Belediye Başkanı Taşçıda:  “Doğal afetlerin ne zaman geleceği belli olmaz. Umulmadık bir zamanda Allah korusun çok yüksek katlarda adam mahsur kalsa, onu almak için daha önceden maalesef böyle bir aracımız yoktu. Şimdi ona sahip olmak o tür riskleri önlemede çok ciddi katkı sağlayacak.”diye konuştu. Taşçı: Yeni itfaiye aracının 335 bin, hava yastığının ise 6 bin ABD dolarına mal olduğu belirtti. İtfaiye aracı merdiveninin 90 derecelik bir açıyla yükselebildiği yapılarda muhtemel yangınlara müdahalede bulunabileceği kaydedildi. Ayrıca, Beyşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesine kazandırılan yeni araç ve donanımlarla bölgenin en güçlü teşkilatı konumuna geldiğine de vurgu yapıldı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL