ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Jandarma Teşkilatı 173 Yaşında

  BEYŞEHİR-1839 yılında kurulan Jandarma Teşkilatı, 173’üncü kuruluş yıldönümünü yine büyük gurur ve onurla kutluyor.             Türkiye’de il ve ilçe belediye sınırları dışında kalan yerler ile polis teşkilatı bulunmayan yerleşim..

Jandarma Teşkilatı 173 Yaşında

 

BEYŞEHİR-1839 yılında kurulan Jandarma Teşkilatı, 173’üncü kuruluş yıldönümünü yine büyük gurur ve onurla kutluyor.

            Türkiye’de il ve ilçe belediye sınırları dışında kalan yerler ile polis teşkilatı bulunmayan yerleşim birimlerinde kendisine 2803 sayılı Jandarma Teşkilatı Görev ve Yetkileri Yasası ile 2559 Sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu ve diğer yasalarda verilen görevleri yerine getiren askeri güvenlik ve kolluk kuvveti olan Jandarma Teşkilatı, ülke yüzölçümünün yüzde 82’lk bir alanında başarıyla hizmet veriyor.

            Günümüzde subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş, askeri öğrenci, erbaş ve erler ile sivil memur ve işçilerden oluşan personelle emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin korunmasını sacğlayan, diğer yasa ve nizamların kendisine verdiği görevleri yerine getirmeye çalışan Jandarma Teşkilatı, 173’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle bugünlerde yine gözlerin çevrildiği bir kurum oldu.

            Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi Konya İl Jandarma Komutanlığı’nda da bir dizi kutlama programı yapılacak. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL