Arşiv

Kalbine Yenik Düşen Asker Toprağa Verildi

BEYŞEHİR – Gökmen, Kars 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı emrinde 1994/4 tertip havancı olarak vatani görevini yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu Kars ilindeki birliğinden Erzurum’a tedavi için sevk edilirken yolda kalbinin..

Kalbine Yenik Düşen Asker Toprağa Verildi

BEYŞEHİR – Gökmen, Kars 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı emrinde 1994/4 tertip havancı olarak vatani görevini yaparken geçirdiği rahatsızlık sonucu Kars ilindeki birliğinden Erzurum’a tedavi için sevk edilirken yolda kalbinin durmasıyla hayatını kaybetti. Erzurum’da yapılan otopsinin ardından Gökmen’in cenazesi buradan karayolu ile anne ve babasının oturduğu Beyşehir ilçesine getirildi. Beyşehir Merkez Çarşı Camisinde öğle namazını müteakiben cenaze namazı İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan tarafından kıldırıldı ve helallik alındı. Gökmen’in Türk bayrağına sarılı tabutu daha sonra askerlerin omuzunda defnedileceği doğum yeri olan Derebucak ilçesine götürecek cenaze taşıma aracına taşındı.
       Cenaze törenine, Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Derebucak Kaymakamı Bülent Ay, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, Derebucak Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Murat Yıldırım, daire amirleri, jandarma ve emniyet mensupları, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL