ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kamp, ateşle sona erdi

            BEYŞEHİR – Beyşehir’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘liderim olur musun?” projesi kapsamında kızlar ve erkekler  ara tatil izci kış kampı düzenlendi.    ..

Kamp, ateşle sona erdi

 

          BEYŞEHİR – Beyşehir’de Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘liderim olur musun?” projesi kapsamında kızlar ve erkekler  ara tatil izci kış kampı düzenlendi.
          Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’nde Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından iki farklı grup ve iki ayı tarihler arasında düzenlenen kızlar ve erkekler kış izci kampı sona erdi. 2-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen kız izci kampının ardından 4-8 Şubat tarihleri arasında ise erkekler kampı gerçekleştirildi. Kamplara 80’ı bayan toplam 160 izci ve 20 izci lideri katıldı.
          Kamp etkinliğinde izciler oryantrik,temel ilk yardım dersleri, okçuluk, havalı tüfek atışları gibi  eğitimler aldı. İzcilere  yönelik olarak sabah saatlerinde ise Beyşehir Gölü kenarındaki tesislerde yürüyüş ve dağ gezisi gibi etkinlikler düzenlendi. Kamp, akşam saatlerinde yakılan kamp ateşi ile noktalandı.
          Beyşehir Gençlik ve Spor İlçe ve Tesis Müdürü  Mehmet Bayındır, 2-8 Şubat tarihleri arasında Türkiye’nin değişik illerinden gelen izcileri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, bölgenin son dönemde adeta bir kamp merkezi haline geldiğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL