ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kaymakam hanım okula park istedi

      Beyşehir Ali Akkanat İlköğretim Okulu’ndan bir grup öğrenci, Okul Müdürü İbrahim Gedik ve bazı öğretmenleriyle birlikte Kaymakamlık makamını ziyaret etti.     Ziyarette öğrenciler Kaymakam Başıbüyük’e çiçek takdiminde..

Kaymakam hanım okula park istedi

 

    Beyşehir Ali Akkanat İlköğretim Okulu’ndan bir grup öğrenci, Okul Müdürü İbrahim Gedik ve bazı öğretmenleriyle birlikte Kaymakamlık makamını ziyaret etti.

    Ziyarette öğrenciler Kaymakam Başıbüyük’e çiçek takdiminde bulundu.

    Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Başıbüyük, konuklarıyla 23 Nisan, cumhuriyet,demokrasi, egemenlik konuları üzerine bir süre sohbet etti.

    Başıbüyük’ün daha sonra makam koltuğu çocuk bayramına özel olarak el değiştirdi. Kaymakamlık makamına temsili olarak oturan ilköğretim okulu öğrencisi Gamze Keni hemen telefona sarılırken, karşısına çıkan kendisi gibi temsili Belediye Başkanı’na Akkanat İlköğretim Okulu bahçesine park ve tretuar yapılması talimatını verdi.

    Keni’nin ardından kaymakamlık makam koltuğuna oturma şansı bulan isimler arasında ziyarete katılan diğer öğrenci arkadaşları da yer aldı. Keni’nin ardından makam koltuğuna istekte bulunan 5 öğrenci daha sırayla oturdu. Öğrenciler, makam koltuğuna geçtikten sonra aradıkları kurumlara adeta talimat yağdırdı. Temsili kaymakamlar orman işletme müdürlüğünü arayarak okul bahçesine ağaçlandırma talebinde bulunurken, Karaali beldesinde bir yangın ihbarı aldıklarını, doğru olup olmadığını öğrenmek için ise Jandarma Komutanlığı’nı aradı. Beyşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı da telefonla arayarak önümüzdeki haftanın toplantı gündemini isteyen temsili kaymakamlar, Cumhuriyet Başsavcılığı’na ise nezaket ziyareti için randevu talebinde bulundu.Temsili kaymakamların istekleri arasında yer alan bir başka konu ise, Akçabelen beldesindeki hazine arazilerinin satış durumunun ne olduğunu öğrenmek oldu. Bir başka temsili kaymakam ise Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak ilçe merkezinde çıkan bir kavgaya hemen müdahale edilmesini istedi.

    Ziyaret sonrasında günün anısına  toplu fotoğraf çektirilirken, Kaymakam Başıbüyük 23 Nisan özel konuklarına çeşitli hediyeler verdi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL