Arşiv

On binler Mevlana Meydanında Bir Araya Geldi

Namazların kılındığı, duaların okunduğu, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı gecede Mevlana Meydanı ve caddeler dolup taştı.         Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan Mevlana Meydanı, mübarek..

On binler Mevlana Meydanında Bir Araya Geldi

Namazların kılındığı, duaların okunduğu, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı gecede Mevlana Meydanı ve caddeler dolup taştı.
         Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan Mevlana Meydanı, mübarek Kadir Gecesi’nde on binlerce insanı ağırladı. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve bin aydan daha hayırlı kabul edilen Kadir Gecesi’ni Mevlana Türbesi yanında, Sultan Selim Camii’nde idrak etmek isteyen on binlerce Konyalı alanı doldurdu. Mevlana Meydanı’nın dolup taştığı mübarek gecede, yer bulamayanlar Mevlana Caddesi üzerine saf tutarak namazlarını kıldı. Mübarek gecede ellerini semaya açarak, Doğu Türkistan, Suriye, Filistin, Irak, Mısır, Arakan ve dünyanın farklı bölgelerinde zulüm altındaki Müslüman kardeşleri için dua eden vatandaşlar, dünyaya birlik mesajı verdi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de namazların kılındığı, duaların okunduğu, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı gecede Konyalıların Kadir Gecesi coşkusunu paylaştı. Vatandaşlarla sohbet eden ve mübarek gecelerini tebrik eden Başkan Akyürek, on binlerce Konyalının doldurduğu Mevlana Meydanı’nda adeta Medine havasını yaşadıklarını ifade etti. Gecenin ibadetlerle dolu dolu yaşandığını kaydeden Başkan Akyürek, Kadir Gecesi’nin mazlumlar için kurtuluşa vesile olmasını diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL