ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Özaltun’dan Öğrenci Evine Ziyareti

BEYŞEHİR – Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisini sosyal medyadan tweet atarak evlerine çay içmek üzere davet eden üniversite öğrencilerinin talebini geri çevirmedi. Özaltun, ziyaret ettiği öğrenci evinde ilçede yükseköğrenim gören..

Özaltun’dan Öğrenci Evine Ziyareti

BEYŞEHİR – Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisini sosyal medyadan tweet atarak evlerine çay içmek üzere davet eden üniversite öğrencilerinin talebini geri çevirmedi. Özaltun, ziyaret ettiği öğrenci evinde ilçede yükseköğrenim gören öğrencilerle biraraya geldi. Öğrencilerin, Başkan Özaltun’u “evet” yazılı çiğ köfte ikramıyla karşılayarak sürpriz yapması  da dikkat çekti.

Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü’ndeki farklı yüksekokul ve fakültelerde öğrenim gören öğrenciler, Belediye Başkanı Murat Özaltun’u attıkları tweetle evine davet etti. Öğrencilerin; “Başkanım biz öğrencileriniz olarak sizleri hanemizde davet etsek teşrif eder misiniz?” yazılı içeriği gören Özaltun, “Memnuniyetle” cevabı vererek sanal ortamdan gelen daveti geri çevirmedi.

Antalya Caddesi üzerinde 4 katlı bir apartmanda kalan öğrenciler, davetin ardından bazı arkadaşlarını da yanlarına çağırırken öğrencilerin kaldığı adrese gelen Başkan Özaltun, gençlerle uzun süre sohbet etti, taleplerini dinledi. Özaltun’a çay  ikram eden öğrenciler, hazırladıkları “evet” yazılı çiğ köftelerin bulunduğu sofraya da  konuk etti.

Ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Özaltun, tweeterden gelen davet üzerine üniversite öğrencileriyle biraraya geldiklerini belirterek, “Öğrencilerimizden bu yönde gelen her türlü talebi ve isteği yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Tüm vatandaşlarımız gibi öğrencilerimiz de bizim için çok önemli. Çünkü, bugün Beyşehir’de okurken, yarın mezun olup memleketlerine ya da yaşadıkları yerlere gittiklerinde ilçemizin birer turizm elçisi olacaklar. Bu münasebetle de bugün yine öğrencilerimizin yanındayız,birlikteyiz. Değişik dallarda yüksek öğrenim görüyorlar. Onlarla hoş sohbet ettik,bir sürprizleri ile de karşılaştık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Zira, biz yediden yetmişyediye tüm vatandaşlarımız gibi onların da emrinde, hizmetindeyiz. ‘16 Nisan’da referanduma gideceğiz; evet mi, hayır mı diyeceğiz’ diye sorduğumuz esnada, bizim için yaptıkları çiğ köfteyi ikramını görünce bu konudaki kararlarını da öğrenmiş olduk.Çiğ köftelerden  “evet” yazmışlar. Bu şunu gösteriyor. İnşallah Beyşehir’deki vatandaşlarımızla ve burada okuyan öğrencilerimizle birlikte inşallah 16 Nisan’da Beyşehir’den çok güçlü bir “evet” çıkacağını umut ediyorum. İnşallah, bu süreçte bizler de kapı kapı dolaşarak bu Cumhurbaşkanlığı sistemini ve neden “evet” oyu verilmesi gerektiğini anlatmaya devam edeceğiz.Evlerinde ziyaret ettiğimiz üniversiteli kardeşlerimizin yeni Türkiye yolunda “biz de varız” şeklindeki bu tür mesajları bizim için çok önem taşıyor. Bundan sonra da gençlerimizle birlikte bugün olduğu gibi birlikte olmaya devam edeceğiz. Biz üniversiteli öğrencilerimizi sadece evlerinde değil,okullarında, sınıflarında, kantinlerinde, derslerde ve farklı etkinlik ve ortamlarda da ziyaret ediyoruz. Onlarla birlikte inşallah ilçemizde gençlik adına da güzel hizmetlere imza atıyoruz, atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Özaltun’u internet ortamı üzerinden arkadaşları ile birlikte evlerine davet eden öğrenci Mustafa Okay ise, “Evde hep beraber oturuyorduk. Aklımıza geldi, başkanımızın zaten bu tür istekleri geri çevirmediğini biliyorduk. Sağolsun kabul etti,evimizi şenlendirdi. Güzel de oldu.Kendisine bizi kırmayıp evimizi ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL