Arşiv

Özel Öğrenciler 3 Aralık Engelliler Günü’nü Kutladı

BEYŞEHİR – Beyşehir’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.         Kent merkezinde faaliyet gösteren Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler de,..

Özel Öğrenciler 3 Aralık Engelliler Günü’nü Kutladı

BEYŞEHİR – Beyşehir’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
         Kent merkezinde faaliyet gösteren Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler de, Göl Düğün Salonu’nda okul tarafından düzenlenen programda günlerini kutladı.
        Etkinlikte, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından özel öğrenciler hazırladıkları gösterilerle maharetlerini gözler önüne serdi.
         Programda, bir öğrenci İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını, bir başka öğrenci de kardeşlik şiirini ezbere okudu. Sıla gecesi bölümünde darbuka ve def çalarak çiğ köfte yoğuran öğrenciler, beğeniyle izlendi. Programda, bayan öğretmenler de bir şarkıyı işaret diliyle okudu. Efe gösterileri, çeşitli animasyonlarla süren programda, canlı müzik bölümünde ise müzik öğretmenleri sahnede katılımcılara müzik ziyafeti sundu.
        Öğrenciler, hareketli parçalar da ise sahneye çıkarak oynadı ve coşku dolu anlar yaşadı.
         Programa, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, şube ve okul müdürleri, daire amirleri, öğrenci velileri katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL