ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Rahvan Atlar Beyşehir’de Yarıştı

              BEYŞEHİR – Arap ve İngiliz atlarının da katıldığı yarışlar küçük ve büyük orta, küçük ve büyük deste, baş altı ve baş kategorilerinde olmak..

Rahvan Atlar Beyşehir’de Yarıştı

 

            BEYŞEHİR – Arap ve İngiliz atlarının da katıldığı yarışlar küçük ve büyük orta, küçük ve büyük deste, baş altı ve baş kategorilerinde olmak üzere toplam 10 ayrı kategoride gerçekleştirildi. Türkiye’nin değişik illerinden jokey ve atların katıldığı yarışları Ak Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata, Sadıkhacı Belde Belediye Başkanı Şakir Özel ve çok sayıda at sever izledi.

            Soğla bölgesindeki pistte yapılan rahvan at yarışlar sonunda baş kategorisinde birinciliği 70 yaşındaki Dorubey isimli atıyla Serik bölgesinden İzzet Kirlioğlu kazandı. 7 atın yarıştığı bu kategoride ikinci Kısmet adlı atıyla yarışan Ankara bölgesinden Ekrem Demir oldu. Üçüncü ise Volta isimli atıyla mücadele eden Kuşadası bölgesinden Akın İpek oldu.

            Baş ve diğer kategorilerde dereceye giren isimlere ödülleri protokol tarafından verilirken, baş kategorisinde birinci gelen isim, upa ve madalyanın yanı sıra 3 bin liralık para ödülünün de sahibi oldu. Baş kategorisinde ikinci gelen isim 2 bin, üçüncü gelen isim ise bin liralık ödül kazandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL