ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Ramazan coşkusu

  DEREBUCAK-Derebucak ilçesinde gerçekleştirilen ramazan şenlikleri kapsamında 2 bin kişi iftar yemeğinde biraraya geldi. İftar yemeğinin ardından gerçekleştirilen sema gösterisi ve Türk Tasavvuf Müziği konseri ise  beğeniyle izlendi. Derebucak Kaymakamlığı,..

Ramazan coşkusu

 

DEREBUCAK-Derebucak ilçesinde gerçekleştirilen ramazan şenlikleri kapsamında 2 bin kişi iftar yemeğinde biraraya geldi. İftar yemeğinin ardından gerçekleştirilen sema gösterisi ve Türk Tasavvuf Müziği konseri ise  beğeniyle izlendi.

Derebucak Kaymakamlığı, Derebucak Belediyesi, Derebucak Müftülüğü ve Derebucak Sosyal Hizmetler Derneği tarafından müşterek düzenlenen ve iftar yemeği ile başlayan ramazan şenlikleri, sonrasında da düzenlenen çeşitli etkinliklerle devam etti.

Derebucak Şehit Hüseyin Albaşgil İlköğretim Okulu bahçesinde 2 bin kişinin buluştuğu iftar yemeği programına İlçe Kaymakamı Oktay Ateş, Ahırlı Kaymakamı Remzi Kattaş, Isparta’nın Aksu İlçe Kaymakamı İbrahim Özdel, Derebucak Belediye Başkanı Bahattin Özdemir, İlçe Müftüsü Ali Hayri Çelik, belde belediye başkanları, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Derebucak Müftüsü Ali Hayri Çelik, ramazanın müslümanların manevi hayatı için çok büyük önem taşıdığını söyledi. Çelik, “Ramazan ayı, ruhumuzu besleyen en önemli can damarıdır. Toplum hayatımızda birik beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en canlı yaşandığı ramazan ayı gönüllerimizi bereketlendirmekle kalmadı, kardeşler arasındaki sevgi ve muhabbet ile kaynaşmayı da bereketlendirdi.”diye konuştu.

Necmettin Erbakan  Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Akpınar da konuşmasında Ramazanın insana kazandırdığı güzelliklerden bahsederek “Bize rabbimizin merhametinin eseri olan Kur’an bu ayda indirilmiştir. İnsanlığı dirilten Kur’an bu ayda bize de yeniden hayat vermeli, onun ışığıyla hayatımızı düzenlemeliyiz.”dedi. İftar sofrasında, daha sonra Grup Gönül, sema gösterisi sundu. Ramazan şenlikleri, grubun verdiği Türk Tasavvuf Müziği konseri ile son buldu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL