ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Sakal-ı Şerif Ziyareti Gerçekleştirildi

BEYŞEHİR – Önce erkekler, daha sonra ise kadınlar camide Sakal-ı Şerifi görebilmek için sıraya girdi. Bazı vatandaşlar, elini Sakal-ı Şerifin muhafaza edildiği cam kutuya sürerken, bazıları ise cep telefonuyla fotoğraf..

Sakal-ı Şerif Ziyareti Gerçekleştirildi

BEYŞEHİR – Önce erkekler, daha sonra ise kadınlar camide Sakal-ı Şerifi görebilmek için sıraya girdi. Bazı vatandaşlar, elini Sakal-ı Şerifin muhafaza edildiği cam kutuya sürerken, bazıları ise cep telefonuyla fotoğraf çekti. Ziyarete gelen bazı vatandaşların da Sakal-ı Şerifi gördükten sonra gözyaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi.
        Cuma Camisi İmam Hatibi Halis Akdal yaptığı açıklamada, Beyşehir’in en eski camilerinden olan Cuma Camisi’nde Ramazan ayında hatimle teravih namazı kılındığını hatırlatarak, “Hatimle namaz kıldırıldıktan sonra Ramazan’ın son gününde öğle namazını müteakiben camimizde Sakal-ı Şerif ziyareti yapılıyor. Bay, bayan olmak üzere yaklaşık iki saat sürüyor. Ziyarete vatandaşlarımız Peygamberimizin sünneti ve şefaatine nail olmak için buraya gelip dua ediyor, salavat getirerek ziyarete iştirak ediyor. Beyşehir’de tek olan Sakal-ı Şerifin muhafazasını kendi camimizde yapıyoruz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL