Arşiv

Şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar

        BEYŞEHİR-Beyşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda ramazan ayı nedeniyle verilen geleneksel iftara Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı..

Şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar

        BEYŞEHİR-Beyşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Mehmet Akif Ersoy Parkı’nda ramazan ayı nedeniyle verilen geleneksel iftara Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurt, kurum amirleri, sivil toplum ve meslek örgütü temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
        Yemekte konuşan Kaymakam Muzaffer Başıbüyük, amaçlarının, bu vatan için fedakarlık yapan, bedel ödeyen insanların böyle bir bedelle başbaşa bırakılmaması olduğunu belirterek, “Onlarla beraber, millet olarak o acıyı yaşamamız, onların kederini hissetmemiz, millet olarak yaşadığımız sevinçlere, mutluluklara onları da ortak etmemiz gerekiyor. Biz bunu yapabiliriz Allah’a şükür, böyle bir kadirşinas milletimiz var. Bugün bu yemekte birarada olmamızın da sebeplerinden aslında bir tanesi de; bu bizim birarada olduğumuzu, şehitlerimizin acısını, gazilerimizin problemlerini hissettiğimizi, onlara destek olacağımızı belirtmek ve deklare etmek için buradayız.”dedi.
        Türkiye Muharip Gaziler ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetimleri Dernekleri Beyşehir Temsilcisi Mehmet Gümüşkan da konuşmasında birlikten güç doğacağını belirterek, “Birarada olduğumuz müddetçe bizi kimse yıkamaz. Biz burada birlikteysek, sizlerden güç alarak bir ve beraberiz”diye konuştu.
         İftar yemeğinin sonunda katılımcılardan başka ilçelere tayin olan Beyşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Karabacak ve Mahmut Göçüncü  ile emekli olan Kaymakamlık personeli Mustafa Geviş’e Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük tarafından tarihi Eşrefoğlu Camisi tablosu, Garnizon Komutanı Binbaşı Özdemir tarafından ise Osmanlı dönemi Jandarma armalı bir porselen tabak hediye edildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL