ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Şenol’dan Basın Açıklaması

           BEYŞEHİR – Şenol basın toplantısında seçim sürecini ve seçim sonrası yaşanan olayları değerlendirdi. Şenol açıklamasına; seçimin kazasız, belasız, kavgasız, gürültüsüz tamamlanmasından duyduğum mutluluğu ifade etmek..

Şenol’dan Basın Açıklaması

           BEYŞEHİR – Şenol basın toplantısında seçim sürecini ve seçim sonrası yaşanan olayları değerlendirdi. Şenol açıklamasına; seçimin kazasız, belasız, kavgasız, gürültüsüz tamamlanmasından duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Beyşehir’in bu tavrı ile örnek bir seçim dönemi geçirdiğini düşünüyorum. 3, 5 aylık sürede şehrimizin bütün mahallelerinde, evlerinde ve kahvehanelerinde bizleri misafir eden herkese teşekkür ediyorum.
           Adaylığımı ilk açıkladığım gün de, kavgadan yana olmayacağımızı, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe, ötekileştirmeden, kucaklayıcı bir politika izleyeceğimizi belirtmiştim. Tüm seçim çalışmalarımızı, şahsım, ekibim, çalışma arkadaşlarım, partililerim ve sevenlerimizle bu doğrultuda yürüttüğümüze inanıyorum. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
           Gerek eylemlerimizde gerekse söylemlerimizde incitici, karalayıcı bir üslup içerisinde olmadığımız tüm hemşerilerimin malumudur. Biz sadece seçim zamanı değil seçim sonrasında da birbirimizin yüzüne bakabilmeyi önemsedik. Seçimleri demokratik bir hizmet yarışı olarak gördük. Seçimden sonrası için, sonuç ne olursa olsun, bir Beyşehirli olarak neşede, kederde, sıkıntıda bir ve beraber olmamız gerektiğini hiç aklımızdan çıkarmadık.
           Seçimlerin demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu kabul edenlerin, sonuçlara yine demokratik bir yöntemle itiraz edilmesine razı olmamalarını bir türlü anlamlandıramıyorum. Hak aramanın, sadece demokratik yönetim tarzında mümkün olabileceğini aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Hakkını arayanların suçlanması, demokrasi adına bir kayıptır.
            Biz de, gördüğümüz bir takım eksiklik ve yanlışlıklar sebebiyle İlçe Seçim Kurulu’na demokratik hakkımız olan itirazımızı yaptık ve oyların yeniden sayılmasını talep ettik. Bu yaptığımızın yanlış olduğunu söyleyen ve düşünenleri anlayamıyorum. Beyşehir’de oyların yeniden sayılmasına karşı çıkanların Adana’da oyların yeniden sayılması için defalarca dilekçe vermesi ve konuyu Yüksek Seçim Kurulu’na kadar taşımış olmaları büyük bir çelişkidir. Seçmenimizin talepleri, sandık tutanaklarında gördüğümüz bir takım yanlışlıklar bizi oyların yeniden sayılması için dilekçe vermeye götürmüştür. Bunu hazımsızlık olarak gören ve göstermeye çalışan herkes bilsin ki, biz ilk defa seçimlere girmiyoruz. Sonuçları olgunlukla karşılamayı da başkalarından öğrenecek değiliz.
          Oyların İlçe Seçim Kurulu’nda yeniden sayılması aşamasına gelince; seçmenime bu konuda da özellikle teşekkür ediyorum. Adliye önünde yaptığımız bütün konuşmalarda kendilerini itidale  ve sükunete davet ettim. Burada yaptığım bütün konuşmalar medya organlarında kayıtlıdır. Orada toplanan bütün hemşerilerim, uyarılarımızı dikkate almış ve çalışmaları sükûnetle izlemiştir. Hiçbir olumsuz olay meydana gelmemiş, Beyşehir olgun tavrını bir kez daha göstermiştir. Bunun aksini söylemek, ya da durumu tam tersi bir şekilde göstermek kimseye bir şey kazandırmaz. Hatta hakkını arayan Beyşehirliyi çapulcular gibi benzetmelerle tanımlamak gerginlikleri körüklemekten öte bir sonuç doğurmaz.
          Siyaset hesap sorma yeri değil hesap verme yeridir. Siyasetle uğraşan herkes, yaptıklarının ve yapamadıklarının hesabını vereceğini akıllarından çıkarmamalıdır. Bulundukları konumlara demokrasi ile geldiğine inananlar, aynı yolla makamlarını kaybedebileceklerini unutmamalı. Bu saatten sonra hizmet üretmekten başka bir yol yok. Seçimin suni gerginliklerini bir tarafa bırakıp Beyşehir için çalışmayı tavsiye ediyorum. Beyşehir’in ihtiyacı olan da budur. Beyşehir’in, yıllardır çözülemeyen sorunlarının hiç değilse yeni dönemde çözüme kavuşturulmasını temenni ediyorum. Bu vesile ile, seçimi kazanan yeni belediye başkanı arkadaşımı tebrik ediyorum. Zaman kaybetmeden, hemşerilerimin sorunlarına çözüm üretmek için çaba göstermesini bekliyor, kendisine başarılar diliyorum. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL