ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Şişme botla olta avcılığına ceza

BEYŞEHİR- Beyşehir Gölü’nde şişme bot üzerinden göle olta atarak amatör avcılık yapan 2 kişiye toplam 3 bin 836 liralık idari para cezası kesildi. Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Asayiş  Botu..

Şişme botla olta avcılığına ceza

BEYŞEHİR- Beyşehir Gölü’nde şişme bot üzerinden göle olta atarak amatör avcılık yapan 2 kişiye toplam 3 bin 836 liralık idari para cezası kesildi.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Asayiş  Botu Timi, avcılığın serbest olduğu dönemde de Beyşehir Gölü’ndeki su ürünleri avcılığını mercek altına aldı. Gölde rutin denetim ve kontrollerini sürdüren Jandarma Asayiş Botu, Akburun Mahallesi açıklarında bir şişme botun yanına yaklaştı. Şişme bot üzerinden olta ile amatör avcılık yapıldığını tesbit eden Jandarma Timleri, 2 kişiye yasak olan bölgede amatör avcılık yaparak yer ihlali gerekçesiyle kişi başı bin 918 liralık idari para cezası uyguladı.

Jandarma Timleri, şişme botta bulunan ve avda kullanılan misina makarası ile 38 iğneli olta takımına el koydu, kişilere ait bot kıyıya çekilirken bölgede avcılıktan men edildi.

Beyşehir Gölü’nde sportif amaçlı amatör olta avcılığına serbest dönemde de sadece Eşrefoğlu Köprüsü ile Karaburun Plajı arasında izin veriliyor. Amatör avcıların belge edinerek sadece karadan olta atmak suretiyle avlanmasına müsade ediliyor. Göl üzerinde ve adalarda amatör avcılğa ise ilgili yönetmelik gereği izin verilmiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL