ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Türk Eğitim-Sen’den Protesto

Beyşehir –  Beyşehir Türk Eğitim-sen şube başkanı Mustafa Bülbül ve sendika üyesi öğretmenler, Beyşehir Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek basın açıklaması ile Milli Eğitim’in uygulamaları hakkında iş bırakma..

Türk Eğitim-Sen’den Protesto

Beyşehir –  Beyşehir Türk Eğitim-sen şube başkanı Mustafa Bülbül ve sendika üyesi öğretmenler, Beyşehir Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek basın açıklaması ile Milli Eğitim’in uygulamaları hakkında iş bırakma ve basın açıklamasında bulundular.
       Basın açıklamasını okuyan Bülbül: Bugün, Milli Eğitimdeki haksızlıklara, hukuk tanımazlığa, adam kayırmalara karşı isyanın doruğa çıktığı gündür.
       Bugün, Hz. Ömer adaletini elinin tersiyle itenlere, Milli Eğitimde ayrımcılık kokan uygulamalara, yılların emeğiyle elde edilmiş makamların yandaşlara, torpillilere, sırtı kalın olanlara peşkeş çekilmesine“DUR!” denildiği gündür.
       Bugün, eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının tırpanlanmasının, öğretmenlerin itibar kaybetmesine neden olan uygulamaların, çalışanlara enflasyon farkını dahi çok görenlerin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin protesto edildiği gündür.
       24 Eylül tarihinde yani bugün tüm Türkiye genelinde sendikacılığın evrensel asgari standartlarını karakterinde taşıyan bütün sendikaların da desteğiyle iş bırakıyoruz.
       Bugün; Yandaş yönetici atamalarına hayır demek için,
       Sendikamızın nöbet ücretleri ile ilgili 6 saat ek ders talebinin yerine getirilmesi için,
       Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal hakları için,
       İlk defa alamadığımız enflasyon farkı için,
       4/C’lilerin kadroya alınması için,
       Taşeronlaşmaya karşı durmak için,
       Özel okulları teşvik edip, imkânsızlıklarla cebelleşen devlet okullarına üvey evlat muamelesi yapıldığı için,
       Öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının kaybettiği itibarları için alanlardayız.
       Sendikamızın bu eylemi bir uyarı niteliğindedir. Bu ülkeyi yönetenler aklını başına almalıdır. Aksi takdirde bu eylemlerimiz bir son olmayacak, sürekli eylemlilik süreci başlatılacaktır. En kısa sürede taleplerimize cevap bekliyoruz, alacağımız cevap eylemlerimizi de şekillendirecektir. Biz sözümüzü söyledik, duyan duymayan kalmasın!
      Basın açıklaması sonrası gurup sessizce dağıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL