ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yüksekokula 2 Yeni Bölüm

BEYŞEHİR – SÜ Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aziz Öztürk, yaptığı açıklamada, YÖK’ün yüksekokula iki yeni bölüm daha açılmasına karar verdiğini söyledi. Öztürk, kararla yüksekokulda yeni dönemde aşçılık ve..

Yüksekokula 2 Yeni Bölüm

BEYŞEHİR – SÜ Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aziz Öztürk, yaptığı açıklamada, YÖK’ün yüksekokula iki yeni bölüm daha açılmasına karar verdiğini söyledi. Öztürk, kararla yüksekokulda yeni dönemde aşçılık ve yerel yönetimler derslerinin de verilmeye başlanacağını belirtti.
       Okula bu iki bölümlerin kazandırılması için  hazırladıkları dosyayı daha önce Selçuk Üniversitesi Senatosu’na sunduklarını dile getiren Öztürk, senatodan da geçen kararın YÖK tarafından da olumlu bulunduğunu belirterek, “Her iki dersin de uygunluğu ve yüksekokula açılması kararı birkaç gün önce geldi.”dedi.
        Yüksekokulda yeni bölümlerin de eklenmesiyle ders verilen bölüm sayısının 10’a yükseleceğini ifade eden Öztürk, eğitim kurumundaki öğrenci sayısının ise yeni dönemde 2 bin 500 seviyesine çıkmasının beklendiğini kaydetti.
       Öztürk, Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu’nun sadece Selçuk’un değil Türkiye’nin en büyük meslek yüksekokullarından birisi olduğunu da anımsatarak, “Açılan yeni bölümlerle şimdi bunu daha da pekiştiriyoruz.  Yüksekokulumuzda  işletme yönetimi, muhasebe, dış ticaret, bankacılık ve siortacılık, lojistik, maliye, turizm ve otel işletmeciliği, turizm rehberliğinin ardından bundan böyle yerel yönetimler ve aşçılık eğitimleri de verilmeye başlanacak. Okulumuz artık yerel yönetimlere de ara kalifiye ve nitelikli  eleman yetiştirecek. Aşçılık bölümü ile de turizm ve gıda sektörüne kalifiye eleman yetiştirilecek. Her iki yeni bölüme de öğrenci alımı önümüzdeki eğitim öğretim döneminde yapılacak.”dedi.
       Öztürk, yüksekokula iki yeni bölüm daha kazandırılmasında emeği geçen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ile Selçuk Üniversitesi Rektörü Hakkı Gökbel’e de teşekkür ederek, ilçeye ve bölgeye hayırlı olması dileğinde bulundu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL